Rubriky:

Španělsko

Prezident fotbalistů Sevilly dostal sedm a půl roku vězení

19. prosince 2011 15:51 - MÁLAGA

Prezident fotbalistů španělské Sevilly José María del Nido byl dnes odsouzen k sedmi a půl rokům vězení za podvod, korupci a zpronevěru veřejných prostředků města Marbella. Radnici jihošpanělského města zároveň bude muset zaplatit 2,7 milionu eur (přibližně 68 milionů korun). Proti trestu se může odvolat k madridskému Nejvyššímu soudu.

Del Nido měl v rámci výkonu své právnické profese patřit do korupčního seskupení, které město připravovalo o peníze mezi roky 1999 a 2003. Sloužilo k tomu falešné účtování minut, kterým neodpovídala žádná odvedená právnická práce.

Stejný trest dostal i bývalý starosta Julian Muňoz, poradce v oblasti městského plánování Juan Antonio Roca stráví za mřížemi čtyři roky. Žalobce přitom požadoval pro všechny aktéry třicet let odnětí svobody.

Podle trenéra Sevilly Garcíi Torala situace hráče prvoligového týmu neovlivní. "Nechci nic hodnotit, to musí udělat sám prezident. Doufám, že bude prezidentem klubu ještě dlouho," cituje agentura EFE Torala, který Del Nidovi vyjádřil podporu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..