Rubriky:

Španělsko

Kaká má v Realu složitou pozici. Top výkony už má za sebou, tvrdí Mourinho

8. září 2012 11:39 - Madrid

Svá nejlepší léta má za sebou, přesto ještě bude pro Real Madrid platným hráčem. Takový ortel vynesl nad brazilským fotbalistou Kaká kouč Realu Madrid José Mourinho. Kreativnímu záložníkovi v létě přibyla konkurence v podobě chorvatské hvězdy Luky Modriče, podle charizmatického trenéra ale třicetiletý Brazilec dál odhodlaně bojuje o své místo v sestavě.

 

www.marca.com

Před pěti lety byl Kaká zvolen Mezinárodní fotbalovou federací FIFA nejlepším světovým fotbalistou, jenže od té doby jeho hvězda pomalu vyhasíná. Po přestupu z Milána do Realu Madrid Brazilce brzdila častá zranění, dá se říct, že platným hráčem se stal až v minulé sezóně.

Trenér Bílého baletu José Mourinho poprvé veřejně připustil, že Kaká už nikdy nedosáhne takové formy, jakou měl před lety v AC Milán. „Stalo se to už mnoha hráčům - hvězdám, které si z různých důvodů neudržely v novém klubu mimořádnou výkonnost. Kaká měl problémy se zraněními, nenabral fyzičku a první dvě sezony nehrál pravidelně. Vloni už měl velmi dobré momenty a pro celý Real byl důležitým hráčem," řekl Mourinho španělskému listu AS.

Portugalský trenér se v letní přestávce rozhodl posílit středovou řadu a z Tottenhamu přivedl za 37 miliónů eur Chorvata Luku Modriče. Dlouho se mluvilo o tom, že to je definitivní konec Kaká v Madridu, jenže Brazilec se rozhodl bojovat o své místo. „Jeho situace není jednoduchá, ale tuto výzvu přijal. Když ho budeme potřebovat, můžeme ho využít, protože trénuje velmi dobře," uvedl portugalský stratég.

jis, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..