Rubriky:

Španělsko

Messi bude hrát v Barceloně až do roku 2018

18. prosince 2012 11:55 - Barcelona

Až do června 2018 bude hrát Argentinec Lionel Messi v dresu Barcelony. Pětadvacetiletý střelecký rekordman prodlouží s katalánským velkoklubem smlouvu v nejbližších dnech.

 

Gustau Nacarino, Reuters

Spolu s Messim, který o víkendu proti Atlétiku Madrid dvěma góly vylepšil svůj rekord v počtu vstřelených branek za rok na 90 zásahů, se Barcelona domluvila na prodloužení smlouvy také s kapitánem Carlesem Puyolem a záložníkem Xavim. Oba se klubu upsali do června 2016.

Finanční podmínky nezveřejnili

Barcelona finanční podmínky Messiho nové smlouvy nezveřejnila. Předchozí kontrakt z roku 2009, který měl skončit v roce 2016, však podle odhadů argentinskému reprezentantovi vynášel 10,5 miliónu eur ročně (asi 265 miliónů korun).

Podle médií se však Messi dočkal výrazného vylepšení smlouvy, v jednu chvíli se dokonce spekulovalo o doživotním kontraktu. V minulé sezóně se totiž stal nejlepším střelcem v klubové historii, letos překonal maximum v počtu branek v kalendářním roce a je na nejlepší cestě získat počtvrté za sebou Zlatý míč pro nejlepšího hráče světa.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..