Barcelona

Fotbalisté Granady obrali před čtrnácti dny nečekaně o body Real Madrid a stejně našlápnuto měli i v sobotu večer proti lídrovi španělské ligy. Už ve 26. minutě otevřel skóre Odion Ighalo a Barcelona se celou první půli trápila. Jenže katalánský velkoklub má v záloze trumf, který nikdy nezklame - Lionela Messiho.

Messiho góly Granadě.

Překvapivý náskok vydržel Granadě jen do 50. minuty, kdy Argentinec poprvé udeřil. Brankářem odraženou střelu Ceska Fábregase pohotově dopravil do sítě a srovnal stav na 1:1. V 73. minutě pak nádhernou trefou z přímého kopu ve stylu Antonína Panenky Granadu dorazil.

Jako první překonal tři sta branek

Messi tak, jako vůbec první hráč Barcelony, překonal hranici tří set vstřelených branek. První gól za Katalánce vsítil 1. května 2005 a na dalších 300 potřeboval jen 365 zápasů. V této sezóně už protivníky deklasoval sedmatřicetkrát.

Katalánci mají v tabulce náskok před druhým Atlétikem Madrid patnácti bodů. A Bílý balet? Ani nemluvit, ten ztrácí na Barcu už propastných devatenáct bodů.