Rubriky:

Španělsko

Barcelonské hvězdy jsou bez trenéra. Vilanova kvůli rakovině odstoupil z funkce

19. července 2013 18:29 - Barcelona
(Aktualizováno: 19. července 2013 21:58)

Trenér fotbalistů Barcelony Tito Vilanova ze zdravotních důvodů s okamžitou platností odstoupil z funkce. Na páteční tiskové konferenci to oznámil prezident katalánského klubu Sandro Rosell s tím, že kouče čeká další léčba rakoviny. S tou Vilanova bojuje už bezmála dva roky.

 

Gustau Nacarino, Reuters

Podle Rosella nyní Vilanovu čeká léčba, která není slučitelná se setrváním ve funkci hlavního kouče Barcelony.

"Tohle je zpráva, kterou jsem nikdy v životě nechtěl říkat. Po vyhodnocení výsledků pravidelných kontrol Tita Vilanovy se došlo k závěru, že bude nezbytná léčba, která bude neslučitelná s plněním úkolů hlavního trenéra," oznámil klubový prezident zaplněnému tiskovému středisku, v němž bylo i kompletní mužstvo včetně Lionela Messiho a kapitána Carlese Puyola. Vilanova se narychlo svolané tiskové konference nezúčastnil.

Kvůli nemoci už čtyřiačtyřicetiletý trenér na lavičce dvakrát chyběl. Nejdříve v sezóně 2011/12, kdy se u něj nemoc projevila poprvé a byl ještě asistentem Pepa Guardioly.

Podruhé pak Vilanova už jako hlavní kouč absentoval šest týdnů na začátku letošního roku, když se v New Yorku zotavoval z prosincové operace nádoru. Na lavičku se vrátil v březnu a další fázi léčby absolvoval v květnu hned poté, co si jeho svěřenci předčasně zajistili mistrovský titul.

Katalánský velkoklub musí měsíc před začátkem nové sezóny hledat nového trenéra. Barcelonu dočasně povede Joan Francesc Ferrer "Rubi", jeden z Vilanových asistentů. Nový kouč by mohl být oznámen už začátkem příštího týdne a španělská média už spekulují o tom, že by se jím měl stát právě Rubi.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..