Málaga - Vallecano 5:0Málaga díky hattricku Hamdávího poprvé v lize vyhrála

Madrid

Fotbalisté Málagy deklasovali díky hattricku Maročana Hamdávího ve 4. kole španělské ligy Vallecano 5:0 a zaznamenali první výhru v sezoně. Devětadvacetiletý útočník, jenž v létě přišel do španělského klubu na hostování z italské Fiorentiny, se stal po deseti letech prvním hráčem Málagy, kterému se podařilo v lize vstřelit hattrick. Přemožitel Jablonce ze 4. předkola Evropské ligy Betis Sevilla porazil na domácím hřišti Valencii 3:1, když o své výhře rozhodl již v prvním poločase.

Hamdáví otevřel skóre po půlhodině utkání, když zužitkoval centr Vitorina Antunese, další dvě branky pak přidal v rozmezí pěti minut druhého poločasu. Za domácí se trefili ještě Francisco Portillo a Eliseu a Málaga se tak díky výhře posunula na desáté místo, Vallecano je patnácté.

Utkání Getafe s Pamplonou rozhodl pro změnu navrátilec z hostování, venezuelský reprezentant Miku, který se do Španělska vrátil po roce stráveném v Celticu Glasgow. Miku dokázal dvěma góly otočit skóre zápasu a zařídil výhru domácích 2:1. Getafe je díky první výhře v sezoně třinácté, Osasuna je bez bodu poslední.

Betis šel v utkání s Valencií do vedení v deváté minutě zásluhou druhé ligové trefy Jorgeho Moliny. Do přestávky navýšil vedení domácích dvěma góly Salva Sevilla, po změně stran pak již stihl obránce Ricardo Costa skóre jen zkorigovat. Valencie prohrála potřetí za sebou a patří jí patnáctá příčka. Betis je jedenáctý.