Rubriky:

Španělsko

Jubilant Ronaldo věnoval góly Eusébiovi

7. ledna 2014 11:14 - Madrid

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo v pondělí vstřelil 400. gól v kariéře a své dva zásahy za Real Madrid v utkání španělské ligy s Celtou Vigo (3:0) věnoval v neděli zesnulému krajanovi Eusébiovi. Osmadvacetiletý kanonýr se také rozhodl, že příští pondělí navštíví galavečer FIFA, kde bude hlavním favoritem na zisk Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu roku 2013.

 

Andres Kudacki, ČTK/AP

"Góly jsou pro Eusébia. Byl jsem si s ním velmi blízký a hodně mi pomohl. Je pro mě legendou. Neděle byla smutným dnem," uvedl po utkání Ronaldo. "Oceňuji, jaký hold mu vzdal stadión i celé Španělsko. Je velmi důležité cítit vřelost Španělska a zbytku světa," doplnil kapitán portugalské reprezentace.

Proti Celtě se poprvé trefil v 82. minutě, ve třetí minutě nastavení pak uzavřel skóre jubilejním 400. gólem - 230 jich dal za Real, 118 za Manchester United, pět za Sporting Lisabon a 47 za národní tým. Ofenzivní hvězda potřebovala k dosažení této mety 653 zápasů, branku dala 109 různým týmům a na 87 různých stadionech. Hned 332 zásahů docílil Ronaldo uvnitř pokutového území.

Na Zlatá míč je favoritem

Rodák z Funchalu se také rozhodl navštívit galavečer FIFA v Curychu. Dosud uvažoval, že se pondělního ceremoniálu nezúčastní. K tomu ho přimělo listopadové vyjádření šéfa FIFA Seppa Blattera, jenž Ronalda zesměšňoval a označil za generála na hřišti.

"Mohu říct pouze to, že jdu na galavečer," prohlásil stručně Ronaldo, který má velkou šanci získat podruhé Zlatý míč. Vítěz ankety z roku 2008 je favorizován před dalšími finalisty Franckem Ribérym a Lionelem Messim.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..