Rubriky:

Španělsko

Barcelona doplatí dluh spojený s Neymarovým přestupem

24. února 2014 12:49 - Barcelona

FC Barcelona zaplatila finančnímu úřadu dluh, který podle názoru žalobců měla v souvislosti s přestupem brazilského útočníka Neymara. Španělský fotbalový klub odvedl 13,5 milionu eur (zhruba 369 milionů korun), ale dál trvá na tom, že při letním nákupu ofenzivní hvězdy postupoval podle zákona.

 

Vincent West, Reuters

Původně se hovořilo o tom, že Barcelona finančnímu úřadu zaplatí 9,1 milionu eur, nakonec ale pro jistotu zaplatila víc. "Kvůli možným různým interpretacím při stanovení daňové povinnosti FC Barcelona zaplatila 13,55 miliónu eur. Přesto zůstáváme přesvědčeni, že náš původní odvod odpovídal daňové povinnosti," uvedl klub v prohlášení.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Nesrovnalostmi kolem Neymarova loňského příchodu ze Santosu se začal minulý týden zabývat soud, jenž Barcelonu obvinil z daňového úniku. Celkem prý klub nepřiznal úřadům platby ve výši 38 miliónů eur, které se snažil zamaskovat několika smlouvami.

List La Vanguardia tvrdí, že se Barcelona chce dodatečným zaplacením dlužné částky především vyhnout vysokému úroku z prodlení, který by ji v případě uznání viny čekal.

Barcelona původně tvrdila, že za Neymara zaplatila 57,1 miliónu eur. Když kvůli nesrovnalostem v transakci rezignoval klubový prezident Sandro Rosell, vyšlo najevo, že Brazilec stál celkem 86,2 milionu. Agentura AP uvádí, že podle dnes zaplacené částky se cena pohybovala zřejmě okolo 100 miliónů eur.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..