Atlético - Málaga 1:1Ve španělské lize rozhodne o titulu velké finále mezi Barcelonou a Atlétikem. Real je ze hry venku

Madrid

Španělskou La Ligu čeká za týden zápas jako hrom. O titul se v závěrečném 38. kole střetnou v přímém souboji fotbalisté Barcelony s Atlétikem Madrid. Rozhodly o tom výsledky nedělních duelů 37. kola. Katalánský tým remizoval na hřišti Elche 0:0, v souběžné hraném utkání tak stačilo Atlétiku porazit doma Málagu, aby odstartovalo mistrovské oslavy. Jenže Rojiblancos pouze remizovali 1:1. Na první příčku už nedosáhne Real Madrid, který prohrál ve Vigu 0:2.

Zklamaní fotbalisté Atlétika Madrid po remíze s Málagou. Zleva obránce Toby Alderweireld, brankář Thibaut Courtois a zadák Miranda.

Finalista Ligy mistrů Real nastoupil na hřišti Celty Vigo bez kanonýra Cristiana Ronalda, kterého do utkání nepustil zraněný stehenní sval. Jeho ofenzivní příspěvek královskému klubu chyběl a ten poprvé od září v domácí lize neskóroval. O tom, že Bílý balet vypadne z boje o ligový primát, rozhodl dvěma brankami v rozmezí dvaceti minut Brazilec Charles.

Skórovat nedokázala ani Barcelona na půdě Elche. Atlétiku zachránil bod v domácím duelu s Málagou premiérovou trefou v soutěži Toby Alderweireld, který dokázal po devíti minutách odpovědět na trefu Samuela Garcíi. Hosté dohráli zápas bez vyloučeného Marcose Angeleriho, Atlético ale převahu jednoho muže v poli už ve výhru proměnit nedokázalo.

Španělská fotbalová liga - 37. kolo:
Atlético Madrid - Málaga 1:1 (74. Alderweireld - 65. García)
Betis Sevilla - Valladolid 4:3 (6. vlastní Peňa, 54. Molina, 76. Castro, 90.+1 Juanfran - 1. a 59. Guerra, 51. Peňa)
Bilbao - San Sebastian 1:1 (49. Muniain - 75. Agirretxe)
Elche - FC Barcelona 0:0
Espaňol Barcelona - Pamplona 1:1 (21. Colotto - 44. Acuňa)
Getafe - FC Sevilla 1:0 (70. Escudero)
Granada - Almería 0:2 (19. Verza z pen., 83. Vidal z pen.)
Vigo - Real Madrid 2:0 (43. a 63. Charles)
Získá ve španělské fotbalové lize titul Barcelona, nebo Atlético Madrid?