Rubriky:

Španělsko

Ronaldovi odhalili na rodné Madeiře sochu. Vyvolává debaty

22. prosince 2014 12:00 - Funchal

Nejlepší fotbalista světa Portugalec Cristiano Ronaldo má na rodném ostrově Madeira sochu. Jejího slavnostního odhalení se kanonýr Realu Madrid zúčastnil den po finále klubového mistrovství světa v Maroku, v němž získal se svým týmem čtvrtou letošní trofej. Dílko z bronzu však nesklízí jen obdiv...

Reuters

"Je to pro mě velká čest zúčastnit se odhalení vlastní sochy tady, kde leží mé fotbalové kořeny. Dodává mi to motivaci vyhrávat další tituly. S Realem chci zopakovat vítězství v Lize mistrů," uvedl Ronaldo při slavnosti.

Diváci si užívali přítomnosti svého idolu, 240 centimetrů vysoká a 800 kilogramů vážící socha zobrazující fotbalistu před zahráním volného kopu ale současně vyvolala i rozporuplné reakce. "Na první pohled rozhodně nemůžu říct, jasně, Ronaldo. Myslím, že takhle nevypadá, tvář není příliš identická," citovala agentura Reuters jednu z příchozích Maru Abreuovou. A další obdivovatelé a Ronaldovi krajané se přidávali s podobným hodnocením.

Skulptura stojí na pobřežní promenádě v hlavním městě ostrova Funchalu nedaleko od Ronaldova muzea, které bylo otevřeno loni v prosinci. Mezi více než 150 trofejemi z úspěšné kariéry bývalého hráče Sportingu Lisabon a Manchesteru United jsou i Zlaté míče, které získal za roky 2008 a 2013. Přibude k nim v lednu další?

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..