Rubriky:

Španělsko

Nebudu krmit morbidní diskusi, odvětil kouč Barcelony Enrique na dotaz, jaký je jeho vztah s Messim

9. ledna 2015 13:49 - Barcelona/Praha

Reakce fanoušků mu po chuti nebyly, to se ví. Barcelona sice v prvním osmifinále Královského poháru rozstřílela ve čtvrtek v noci Elche 5:0, ale na adresu trenéra Luise Enriqueho přesto zazníval hlasitý pískot. Diváci tak reagovali na poslední události na Camp Nou a tolik přetřásanou roztržku, kterou údajně měl kouč s největší hvězdou týmu Lionelem Messim. Božskému Argentinci naopak dávali příznivci Barcelony najevo své sympatie, neboť ho zahrnovali aplausem.

 

Juan Medina, Reuters

Dotknout se Messiho? Nechat ho na lavičce proto, že se minulý pátek vrátil z krátké dovolené o pár hodin později? Nepostavit ho proti San Sebastianu? Dostat se s ním do sporu, který španělská média vehementně přetřásala? Vyprovokovat argentinskou hvězdu k tomu, aby začala uvažovat o odchodu z klubu?

To všechno rozdýchávali fanoušci Barcelony těžko a v domácím pohárovém duelu s Elche to dávali ve čtvrtek v noci trenérovi Enriquemu pískotem najevo.

„Jsou to hráči, kteří potřebují podporu diváků, nikoli já. Oni jsou hrdinové bojující na trávníku a fanoušky na své straně potřebují k tomu, aby získali trofeje," vykroutil se kouč katalánského klubu z otázky, nakolik mu bylo nepříjemné, když na něho publikum ryčelo.

„Pro mě je podstatné, že podporovalo mé hráče. Proto jsem spokojený," opakoval stále dokola a ohradil se proti mínění, že na Camp Nou panuje krize, jejímž dokladem jsou předčasné letní volby klubového prezidenta, spekulace o odchodu Messiho i třeba nedělní ligová prohra se San Sebastianem a tudíž odmítnutá šance předstihnout konkurenční madridský Real.

„Třeba jsem naivní, možná vás špatně slyším, nebo vám prostě nerozumím. O žádné krizi ale nemám tušení. Když jdu po ulici, vidím od našich lidí jen optimismus. S žádnou apatií nebo nedostatkem důvěry v hráče jsem se nikde a u nikoho nesetkal," reagoval popuzený Enrique na další dotaz.

Otázky dotýkající se jeho vztahu s Messim už mu nebyly vůbec po chuti. „Nebudu vám vykládat, s kým mluvím víc a s kým méně. Mluvím prostě se všemi. A hlavně - nebudu ještě víc krmit diskusi, která je morbidní," opáčil naštvaně kouč Barcelony.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..