Valencie - Almería 3:2

Valencie zvládla pětigólové drama s Almeríou a je třetí

17. ledna 2015 18:17 - Valencie
(Aktualizováno: 18. ledna 2015 08:19)

Fotbalisté Valencie se po vydřené výhře 3:2 nad Almeríou posunuli na třetí příčku španělské ligy. Proti sedmnáctému týmu soutěže sice dvakrát v první půlhodině vedli, ale hostující tým pokaždé srovnal. Nakonec rozhodl jen sedm minut před koncem kanonýr Álvaro Negredo.

Stringer/spain, Reuters

Almería sice dvakrát během první půlhodiny prohrávala, ale pokaždé dokázala během pěti minut reagovat. Nejprve Tomer Hemed odpověděl na trefu domácího kapitána Daniela Pareja, poté stejný hráč srovnal i po zásahu Rodriga De Paula.

Hosté zvítězili v posledních dvou venkovních zápasech a naději na tři body drželi dlouho i na půdě Valencie. Domácí "Los Che" se dlouho i přes trvalý tlak trápili v zakončení a svým druhým gólem v této sezoně je vysvobodil až Negredo v 83. minutě. Španělský útočník hostující z Manchesteru City se trefil hlavou po centru Josého Gayi.

Valencie tak udržela úspěšnou sérii, od prohry s Barcelonou na konci listopadu ztratila ze šesti zápasů pouze dva body. I díky tomu se v tabulce vyhoupla na třetí místo. Za sebou nechala Atlético Madrid a Sevillu, ty však zápasy 19. kola čekají v neděli.

V úvodním zápase kola se podařilo Vallecanu zvítězit nejtěsnějším rozdílem na hřišti Realu Sociedad. Villareal pak zdolal Bilbao 2:0, když ho za výhrou nasměroval ruský reprezentant Denis Čeryšev hostující z Realu Madrid.