FC Barcelona - Villarreal 3:1Barcelona ovládla úvodní pohárové semifinále

Fotbalisté Barcelony se přiblížili účasti ve finále Španělského poháru. Katalánský tým v úvodním domácím semifinále porazil Villarreal 3:1 a vyhrál desáté soutěžní utkání za sebou. Odveta se hraje 4. března.

Luis Suárez (vlevo) a Lionel Messi se radují po jednom z gólů proti Villarrealu v prvním semifinále Španělského poháru.

Barcelona se na Nou Campu přes velkou převahu dlouho nedokázala prosadit. Až ve 41. minutě poslal favorita do vedení Messi po přihrávce Suáreze. Villarreal mohl ze své první střely v utkání vyrovnat, ale brankář Ter Stegen těsně před pauzou výborně vytáhnul Viettův pokus.

Německý gólman však na začátku druhé půle předvedl obrovskou chybu, když dalekonosnou ránu Triguerose propustil mezi rukavicemi do sítě. Barceloně vzápětí vrátil vedení Iniesta po akci se Suárezem a po hodině hry zvýšil na 3:1 Piqué hlavou po Messiho rohu. V 71. minutě mohli domácí přidat ještě čtvrtý gól, ale Neymarovu nepovedenou penaltu chytil Asenjo.

Španělský fotbalový pohár - semifinále, 1. zápasy:
FC Barcelona - Villarreal 3:1 (41. Messi, 49. Iniesta, 64. Piqué - 48. Manu Trigueros)
Athletic Bilbao - Espaňol Barcelona 1:1 (11. Aduriz - 35. Víctor Sánchez).