Rubriky:

Španělsko

Messi byl zbaven obvinění z krácení daní

6. října 2015 17:13 - Barcelona

Fotbalová hvězda Lionel Messi byl zbaven obvinění z krácení daní. Ve vleklé kauze, v níž barcelonský útočník figuruje společně se svým otcem, dospělo státní zastupitelství ve španělském městě Gava k přesvědčení, že čtyřnásobný nejlepší hráč světa o machinacích nic nevěděl. Naopak na Messiho otce byla podána žaloba a hrozí mu osmnáctiměsíční vězení a pokuta až dva milióny eur.

 

Lalo R. Villar, ČTK/AP

V případu jde o nedoplatky na daních ve výši čtyři milióny eur (téměř 110 miliónů korun) z let 2007 až 2009. Už nedlouho po zahájení vyšetřování oba dluh dorovnali a španělským úřadům uhradili přes pět miliónů.

Messi od začátku tvrdil, že se o finance a daňové záležitosti nestaral. To potvrdil jeho otec, který za věc převzal plnou zodpovědnost. Soud nicméně už vloni v létě odmítl zastavit proti Messimu vyšetřování, novým rozhodnutím by pro momentálně zraněného kanonýra měl případ skončit.

Messi není jediným hráčem Barcelony, který se musel s podobnými potížemi potýkat. Podle španělských úřadů nezdanil zhruba 41 miliónů korun defenzivní hráč Javier Mascherano. V ještě větším průšvihu lítá hvězdný Neymar, jehož brazilský soud obžaloval z daňového úniku v přepočtu 390 miliónů korun. Oba případy stále probíhají.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..