Rubriky:

Španělsko

Šílený večer! Rezignace? Ne, zatvrzele odmítal kouč Valencie po barcelonské kanonádě

4. února 2016 11:07 - Barcelona

Ligové nezdary nestačily, pro fotbalisty Valencie přišla i pohárová rána. A pořádná. Sedm gólů od Barcelony, která doslova koncertovala. V úvodním semifinále Copa del Rey zvítězil katalánský celek 7:0. Čtyři góly vstřelil Suárez, Messi přidal hattrick. Bylo to velkolepé představení snad pro všechny, jen ne pro kouče Valencie Garyho Nevilla, který trnul na lavičce. Šílený večer!

 

Albert Gea, Reuters

V součtu se všemi předešlými výsledkovými průšvihy se více než cokoli jiného nabízela otázka o rezignaci.

"Ne," reagoval rázně Neville, nicméně z reality tak úplně nevypadl. Ví, že nedělní zápas La Ligy s Betisem už musí vyhrát. Malérů bylo dost. Pak už mu ani zatvrzelost nepomůže.

"Přál bych si, aby zápas s Betisem začal za 10 minut," poznamenal a jakoby se nechtěl moc slovně patlat v té hrůze, kterou zažil jeho tým, ač jako uznávaný mediální expert ještě před časem rád komentoval kdeco.

Hrůzná série v lize

V předešlém vzájemném zápase hrála Valencie s Barcelonou na začátku prosince 1:1, to ještě bez Garyho Nevilla, který se s bratrem Philem ujal týmu právě po tomto utkání.

Ale ku prospěchu to příliš nebylo. Nedělní prohra 0:1 s Gijónem ve 22. kole La Ligy byla pro svěřence bývalého obránce Manchesteru United osmým zápasem v nejvyšší španělské soutěže bez vítězství v řadě. V tabulce jsou dvanáctí.

A do toho přišel pohárový malér. Barcelona už ve dvanácté minutě vedla po dvou Suárezových gólech 2:0. Katalánský celek tak dosáhl mety 100 branek v sezóně a rozjel hned druhou stovku. Čtyřiatřicátý hattrick v dresu Barcelony a čtvrtý proti Valencii si připsal Messi, Neymar ještě neproměnil penaltu. Hostům hrajícím v oslabení Suárez v závěru vstřelil další dvě branky. Ale výsledek mohl být ještě vyšší. Výkon Barcelony byl strhující.

Všechny protitahy selhávaly. Valencie byla zoufalá. "Je to jeden z nejbolestivějších zážitků mé kariéry. Byl to pocit bezmoci. Snažil jsem se to změnit, ale bylo jasné, že ten příliv proti nám je strašně silný," kabonil se Neville.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..