Espaňol - Atlético 0:1Atlético vydřelo výhru na hřišti Espaňolu, rozhodl Griezmann

Barcelona

Fotbalisté Atlética Madrid zvítězili v sobotu ve španělské lize na půdě Espaňolu Barcelona 1:0 gólem Antoinea Griezmanna, který v 73. minutě dorazil zblokovanou střelu spoluhráče. Pro francouzského útočníka to byla 16. branka v sezoně a jubilejní 100. trefa v La Lize. Čtyřicet gólů dal za San Sebastian a šedesát za Atlético.

Madridský celek zareagoval na páteční vítězství Sevilly a drží si před ní v souboji o třetí místo náskok tří bodů.

Záchranářský duel mezi poslední Osasunou a osmnáctým Gijónem skončil 2:2, i když celek z Pamplony ještě deset minut před koncem vedl 2:0. Pak se ale krátce po sobě prosadili Roberto Canella a Carlos Castro. Osasuna potvrdila, že má nejhorší obranu ze všech týmů hrajících v pěti nejprestižnějších evropských soutěžích - v lize inkasovala už 75 branek.

Villarreal si poradil na domácí půdě s Leganésem 2:1 a zůstane i po 33. kole na pátém místě. Hosté sice dokázali v 90. minutě vyrovnat, ale v nastaveném čase rozhodl svým druhým gólem v zápase Bakambu.