Girona - Alavés 2:3Fotbalisté Alavésu pod novým trenérem vyhráli

Madrid

Fotbalisté Alavésu v prvním utkání pod novým koučem Abelardem vyhráli v dohrávce 14. kola španělské ligy 3:2 v Gironě a dostali se z posledního místa tabulky. O třetí výhře sestupem ohroženého Deportiva v sezoně rozhodl hattrickem v závěrečné dvacetiminutovce Ibai Gómez.

Domácí Girona přitom směřovala za třemi body, poté co v 59. a 62. minutě skórovali Stuani a Juanpe. Pak se však rozstřílel osmadvacetiletý Bask Ibai: v 71. minutě snížil dorážkou své vlastní střely, v 87. minutě proměnil penaltu a v třetí nastavené minutě dokonal obrat ranou, která prošla domácímu gólmanovi pod rukou.

Bývalý španělský reprezentant Abelardo se Alavésu ujal minulý týden a po Argentinci Luisi Zubeldíovi a Italovi Giannim De Biasim je třetím trenérem Deportiva v sezóně.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:
Girona - Alavés 2:3 (59. Stuani, 62. Juanpe - 71., 87. z pen. a 90.+3 Ibai Gómez).