Rubriky:

Španělsko

Živě

Španělské kluby po dohodě svazů angažují hráče ze Saúdské Arábie

22. ledna 2018 14:37 - Barcelona

Hned devět fotbalistů ze Saúdské Arábie míří do španělské první a druhé ligy na hostování do konce sezóny. Fotbalové asociace obou zemí se dohodly na spolupráci, která by měla pomoci rozvíjet saúdskoarabský fotbal poté, co poprvé od roku 2006 postoupil jeho národní tým na mistrovství světa.

 

Sergio Perez, Reuters

S angažováním saúdskoarabských reprezentantů souhlasily Villarreal, Leganes, Levante, Gijón, Numancia, Vallecano a Valladolid. Jde o další rozšíření spolupráce mezi oběma zeměmi, která byla uzavřena loni v říjnu.

"Šestiměsíční hostování pomůže hráčům k dalšímu rozvoji schopností. Transferům předcházel skauting, který odhalil ty největší talenty ze Saúdské Arábie," stojí v prohlášení.

Villarreal angažoval šestadvacetiletého krajního záložníka Salima ad Dausárího a dvacetiletého Džabira Mustafu, Leganes pak sedmadvacetiletého záložníka Džahiu aš-Šehrího, Levante třiadvacetileté křídlo Fahada Muwallada. Abdulmajíd as-Sulajhim jde do Vallecana, Núh Musa míří do Valladolidu a Ali an-Nemer do Numancie.

ČTK

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..