Rubriky:

Španělsko

Živě

Simeone chce změnu pravidla o pohárových venkovních gólech

5. května 2018 21:24 - Madrid

Trenér fotbalistů Atlética Madrid Diego Simeone vyzval evropskou fotbalovou asociaci UEFA ke změně pravidla o venkovních gólech ve vyřazovací fázi Ligy mistrů a Evropské ligy. Podle Argentince je současná pohárová matematika nespravedlivá a dává v odvetě v případě prodloužení velkou výhodu hostujícímu týmu.

 

Sergio Perez, Reuters

"UEFA musí vidět, jak je nevýhodné hrát odvetu na domácím hřišti. Váš soupeř má v prodloužení třicet minut navíc na vstřelení branky, která se počítá dvakrát. Domácí takovou výhodu nemají," řekl Simeone na tiskové konferenci.

"Není žádný důvod k tomu, aby jedna ze stran měla v rámci dvojzápasu o půl hodiny víc času ke vstřelení hodnotnějšího gólu. Věřím, že kompetentní lidé si toho jsou vědomi a pravidlo se změní, protože je nespravedlivé," dodal.

Argentinskému kouči v pátek udělila disciplinární komise UEFA trest na čtyři zápasy za urážky rozhodčího v prvním semifinále Evropské ligy na hřišti Arsenalu. Odvetu jeho svěřenci zvládli a po výsledcích 1:1 a 1:0 postoupili do finále. V něm se utkají s Olympiquem Marseille, Simeone ale bude na lavičce chybět.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..