Janiš zaspal na startu, přesto dojel šestý

NÜRBURGRING

Jaroslav Janiš vybojoval v pátém závodě šampionátu formule 3000 tři body za šesté místo. Na Nürburgringu v dramatickém závodě plném kolizí si jezdec stáje Superfund-ISR-Charouz polepšil oproti kvalifikaci o šest míst přesto, že zaspal na startu a musel útočit ze zadních pozic.

Jaroslav Janiš u vozu stáje PSM-I.S.R. Charouz pro mezinárodní mistrovství FIA formule 3000.

Závod skončil vítězstvím Itala Enrika Toccacela ze Super Novy, který se tím posunul na druhé místo v průběžné klasifikaci. Letošní ročník poznal v pátém závodě už pátého vítěze.

Celkově vede stále Švéd Björn Wirdheim, i když dnes pro něj naděje na body skončily brzy po startu. Lídr doplatil na souboj s Ricardem Sperafikem, po němž první i druhý pilot kvalifikace museli do boxů na opravu a propadli se na konec závodního pole. Z kolize profitovali další jezdci - v cíli druhý Ital Vitantonio Liuzzi i třetí Dán Nicolas Kiesa se posunuli před Brazilce v celkovém pořadí na čtvrté, respektive třetí místo.

Janiš je sedmý, jeho týmový kolega Yannick Schroeder dojel na Nürburgringu čtvrtý a na českého pilota ztrácí na osmém místě jen dva body.