Ujfaluši postoupil s Atlétikem Madrid do Ligy mistrů

MADRID

Fotbalisté Atlétika Madrid bez větších potíží postoupili do hlavní soutěže Ligy mistrů. Po výhře 3:2 na hřišti soupeře dnes porazili Panathinaikos Atény i v domácí odvetě 4. předkola, tentokrát 2:0. Do prestižní soutěže tak postoupil i Tomáš Ujfaluši, který v úterý odehrál celý zápas. Naopak další čeští fotbalisté musejí na Ligu mistrů zapomenout.

Sergio Aguero z Atlétika Madrid po gólu v zápase s Panathinaikosem

Panathinaikos, který ve 3. předkole vyřadil pražskou Spartu, chtěl dát co nejrychleji gól, aby vykřesal naději na postup. Místo toho však již ve 4. minutě inkasoval. Forlánův centr si do vlastní branky srazil český rodák Lucas Vyntra. Řekové jakoby složili zbraně a Atlético v pochodovém tempu hlídalo náskok. Sedm minut před koncem zvýšil Agüero a korunoval postup.

To Salcburk s Patrik Ježkem pouze na lavičce prohrál 0:3 na hřišti Maccabi Haifa a podle očekávání vypadl i Anderlecht s Ondřejem Mazuchem, Janem Polákem a zraněným Danielem Zítkou.

Eyal Golasa z Maccabi Haifa (uprostřed) se raduje z gólu proti Salcburkufoto: Reuters/Baz Ratner

Belgický celek po debaklu na hřišti Lyonu 1:5 prohrál i odvetu. Tři góly během 15 minut mu nastřílel argentinský útočník Lisandro López. Po změně stran sice snížil z penalty Suaréz, ale upravil tím jen celkové skóre z obou zápasů na 1:8. Mazuch dnes odehrál celý zápas, Polák jen první poločas.

Fotbalisté Curychu oslavují postup do Ligy mistrůfoto: Reuters/Miro Kuzmanovic

Do základní skupin postoupily ještě maďarský Debrecín a FC Curych.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Maccabi Haifa - Salcburk 3:0 (1:0)
Branky: 31. Dvališvili, 57. Golasa, 90. Ghadir. Rozhodčí: Layec (Fr.). První zápas 2:1, postoupilo Maccabi.
FC Curych - Ventspils (Lot.) 2:1 (1:1)
Branky: 6. Vonlanthen, 90.+2 Abdi - 8. Tígírlas. Rozhodčí: Hauge (Nor.). První zápas 3:0, postoupil Curych.
Debrecín - Levski Sofia 2:0 (2:0)
Branky: 13. Varga, 35. Rudolf. Rozhodčí: Bo Larsen (Nor.). První zápas 2:1, postoupil Debrecín.
Anderlecht Brusel - Olympique Lyon 1:3 (0:3)
Branky: 51. Suaréz z pen. - 26., 32. a 41. Lisandro López. Rozhodčí: Rizzoli (It.). První zápas 1:5, postoupil Lyon.
Atlético Madrid - Panathinaikos Atény 2:0 (1:0)
Branky: 4. vlastní Vyntra, 83. Agüero. Rozhodčí: Vink (Niz.). ČK: 72. Cissé (Panathinaikos). První zápas 3:2, postoupilo Atlético.