Rubriky:

Liga mistrů

Plašil: Dres jsem si vyměnil s hvězdným Figem

8. dubna 2004 07:32 - PRAHA

Český fotbalista Jaroslav Plašil byl v úterý jedním z aktérů heroického vyřazení slavného Realu Madrid z Ligy mistrů. Defenzivní záložník AS Monako si vychutnával oslavy se spoluhráči a zápas řadí mezi největší okamžiky své kariéry. V rozhovoru pro deník Právo dále vypráví o setkání s princem Albertem, či o tom, jaké je to hlídat Zidana.

 

PRÁVO

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte proti Realu od začátku zápasu?
Trenér mi to řekl den před utkáním, což se před tím nikdy nestalo.

Jak se vám spalo z pondělí na úterý?
Docela dobře, neměl jsem žádnou velkou trému. Až před samotným začátkem přišla taková ta obvyklá, která je ale potřeba a po prvním kontaktu s míčem zmizí.

To musí být skvělý pocit, vyřadit slavný Real Madrid...
Mám z toho obrovskou radost. A nejen já. Pro mne bylo toto dvojutkání spolu s reprezentační premiérou v Irsku největším dosavadním zážitkem. Cením si i toho, že jsem v Madridu přispěl gólovou přihrávkou k úspěchu a doma odehrál celý zápas. O něčem takovém se mi možná před rokem ani nesnilo, že bych hrál proti Realu Madrid a pomohl ho vyřadit ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Začátek úterní odvety na to rozhodně nevypadal. Věřili jste po inkasovaném gólu ještě v obrat?
Trenér Deschamps nám říkal, že máme být v klidu za všech okolností a hrát naplno až do konce. Poslechli jsme ho a dřeli. Vyplatilo se nám to. Neměli jsme v odvetě po prohře 2:4 v Madridu co ztratit. Mohli jsme jen překvapit a to se nám podařilo dokonale. Vítězství 3:1 nad Realem je z kategorie snů. Vždyť z největších hvězd mu chyběl jen Beckham.

S kým jste se na trávníku nejčastěji potkával?
Se Zidanem.

Necítil jste určitou úctu k jedné z největších hvězd světového fotbalu?
Vůbec ne. Na to ani není čas pomyslet. Bojoval jsem na sto procent a snažil se mu vzít míč, zastavit jeho akci. Párkrát se mi to povedlo.

Vyměnil jste si s ním dres?
Se Zidanem ne. Dres jsem si vyměnil s další velkou hvězdou Figem.

Hráči Realu byli asi hodně zklamaní...
To je pochopitelné. Něco takového je asi ani nenapadlo. Zejména když i u nás vedli. Asi bychom ztrátu takhle rozehraného zápasu také nesli těžce a oni jsou navíc Real Madrid... My jsme ale dali dva rychlé góly. Jeden těsně před přestávkou a druhý pár minut po ní. Bylo důležité, že přišly právě v tomhle čase.

V obou utkáních se do sítě Realu trefil jeho kmenový hráč Fernando Morientes, který v Monaku hostuje. Nebylo mu nakonec bývalých a možná i budoucích spoluhráčů líto?
Vůbec ne! Byl naopak rád, že dokázal, jak je výborným útočníkem a že do Realu patří.

Vy sám jste v úterý dvakrát vystřelil, ale ani jednou netrefil branku...
Víc mě mrzí ta první střela vedle, ale byl jsem v záklonu, už jsem nestihl zamířit. Ta druhá byla z kroku, také jsem to nestihl srovnat a míč šel nad břevno. Důležité je, že to tam spadlo spoluhráčům.

Stihli jste už oslavit postup do semifinále Ligy mistrů?
Nebyl čas a hned tak nebude. Trenér nám řekl, že si máme hlavně odpočinout. Ve středu jsme trénovali až odpoledne. Čekají nás další těžké zápasy ve francouzské lize, v nichž bojujeme s Lyonem o titul.

Z tribuny vám tleskal i monacký princ Albert...
Po utkání nám přišel osobně poblahopřát. On klubu fandí a měl z postupu nefalšovanou radost.

V semifinále vás čeká další slavný soupeř, londýnská Chelsea. Myslíte si, že bude ještě těžším soupeřem než Real?
Může to tak být. Zatím jsme o tom nemluvili, ani jsem ji blíž nestudoval. Z toho, co jsem viděl, soudím, že hraje velmi kolektivně a daří se jí. V každém případě pro nás je už postup obrovským úspěchem a v souboji s Chelsea nemáme také co ztratit. Znovu můžeme jen překvapit a získat.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..