Tbilisi s Uhrinem deklasovalo Streymur a je blízko 3. předkolu Ligy mistrů

Tbilisi

Fotbalisté Dinama Tbilisi s českým trenérem Dušanem Uhrinem mladším se výrazně přiblížili postupu do 3. předkola Ligy mistrů. Gruzínský mistr v úvodním zápase 2. předkola deklasoval Streymur 6:1 a před odvetou na Faerských ostrovech je ve výborné pozici.

Fotbalový trenér Dušan Uhrin mladší.

Domácí Tbilisi poslal na národním stadiónu Borise Paichadzeho do vedení ve 40. minutě španělský obránce Ustaritz. Za dvě minuty sice snížil vlastním gólem Makedonec Glišič, ale ještě před přestávkou vrátil Dinamu vedení útočník Dvali.

Favorit o vysoké výhře rozhodl až ve druhém poločase, kdy se postupně prosadili střídající záložník Grigalašvili, Španěl Xisco a v závěru dvakrát další náhradník Vouho. Forvard z Pobřeží Slonoviny přišel do týmu teprve v létě z kyperského AEL Limassolu. Bývalého slovenského středopolaře pražské Sparty a Slavie Grajciara kouč Uhrin neposadil ani na lavičku.

Úvodní zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Dinamo Tbilisi - Streymur (Faer. ostr.) 6:1 (2:1)
Branky: 77. a 81. Vouho, 40. Ustaritz, 43. Dvali, 72. Grigalašvili, 75. Xisco - 42. vlastní Glišič.
BATE Borisov (Běl.) - Šachťor Karaganda (Kaz.) 0:1 (0:0)
Branka: 48. Chižničenko.
Šeriff Tiraspol (Mold.) - Sutjeska Nikšič (Č. Hora) 1:1 (1:0)
Branky: 45. Luvannor - 54. Pejovič.
Ekranas (Lit.) - Hafnarfjördur (Isl.) 0:1 (0:1)
Branka: 30. Vidarsson.
Fola Esch (Luc.) - Dinamo Záhřeb 0:5 (0:0)
Branky: 59. a 63. Súdání, 64. Čop, 75. Ademi, 79. Fernándes.