Rubriky:

Liga mistrů

Charkov neuspěl u CAS v boji o návrat do Ligy mistrů. Prestižní soutěž si zahraje PAOK s Necidem

16. srpna 2013 16:40 - Curych

Metalist Charkov neuspěl u sportovní arbitráže CAS v boji proti vyloučení z fotbalové Ligy mistrů. Tribunál odmítl ukrajinského vicemistra do řádného projednání případu provizorně vrátit do soutěže, čtvrté předkolo si tak místo něj zahraje PAOK Soluň s českým útočníkem Tomášem Necidem.

 

Gleb Garanich, Reuters

Ukrajinský celek byl potrestán poté, co byl potvrzen pětiletý zákaz činnosti pro bývalého sportovního ředitele klubu Jevhena Krasnikova. Ten na jaře 2008 pomohl ovlivnit zápas ukrajinské ligy proti Lvovu. Za korupci tehdy dostala tří až pětileté tresty také šestice fotbalistů.

Charkov nicméně zkoušel u CAS podobný postup jako nedávno Fenerbahce. Istanbulský celek, jehož prezident Aziz Yildirim byl za korupci poslán na téměř sedm let do vězení, byl po odvolání k arbitráži do soutěže do vyřešení případu vrácen.

"Po zvážení podání od PAOK a Metalistu se zástupce prezidenta odvolací komise rozhodl požadavek zamítnout. Rozhodnutí UEFA zůstává v platnosti, což znamená, že FC Metalist Charkov je vyřazen ročníku 2013/2014 ze soutěží pořádaných UEFA," stojí v prohlášení CAS. Fotbalová unie rozhodnutí arbitráže přivítala.

Ve čtvrtém předkole, kde nechybí ani český mistr Viktoria Plzeň, se tak utká PAOK s německým Schalke. Jejich zápasy jsou na programu 21. a 27. srpna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..