CSKA - Plzeň 3:2Plzni vyšel úvod, Kozáčikova hrubka však plány Vrbova týmu na bodový zisk rozmetala

4. Rajtoral 0 : 1
19. Tošič 1 : 1
29. Honda 2 : 1
78. Řezník (vlastní) 3 : 1
91. Bakoš 3 : 2

Petrohrad

Prvního gólu ve fotbalové Lize mistrů se fotbalisté Viktorie Plzeň dočkali, na bodový zisk si však ve středečním měření s CSKA Moskva museli nechat zajít chuť. Při druhém vystoupení ve skupině D, které se kvůli nezpůsobilému terénu stadiónu ruského klubu hrálo v Petrohradu, hosté zaujali jen v úvodu, kdy skóre otevřel František Rajtoral. Pak byl CSKA nezpochybnitelným vládcem a nakonec si připsal tři body za výhru 3:2, pod kterou se podepsal minelou brankář hostí Matúš Kozáčik.

Hráči CSKA Moskva Ahmed Musa a Zoran Tošič oslavují gól v utkání s Plzní. Vzadu smutný Daniel Kolář.

Plzeň přitom měla skvostný nástup. Už po čtyřech minutách totiž ránu Petržely Ignaševič srazil přímo k Rajtoralovi, který suverénně překonal špatně postaveného Akinfejeva - 0:1. Zaskočení borci CSKA se hledali, jejich přihrávky byly nepřesné, a tak měla Plzeň další šance. Po Horváthově centru z levé strany Akinfejev míč podběhl, ale Kolář pálil těsně vedle. Záhy pak po Petrželově akci vychytal Bakoše ve vyložené pozici Akinfejev.

S přibývajícími minutami ruský celek přebíral otěže zápasu. Zvláště, když po devatenácti minutách Hubníkovi pláchnul z levé strany Musa a jeho přihrávku propasíroval do sítě Tošič, který tak ukončil 398 minut trvající čekání CSKA na vstřelený gól. Když pak Hořava ve středu pole lajdácky rozehrál útočnou akci Plzně, bylo se Západočechy zle. Rychlý brejk nestačili zastavit a Honda pohodlně zvýšil vedení CSKA na 2:1.

Borci ruského klubu pak před spoře zaplněnými tribunami stadiónu v Petrohradu výborně kombinovali, drželi míč a neustálým pohybem, nedávali hostům vydechnout. Šance na zvýšení náskoku však Zuber, jehož skvěle vychytal Kozáčik, ani Musa nevyužili.

Těsně před poločasem se mohl plzeňským hrdinou dne stát Rajtoral, jenže jeho ránu Akinfejev vyrazil a před dobíhajícím Bakošem stačil Ignaševič míč uklidit do bezpečí.

Po obrátce už domácí žádnou ztrátu koncentrace nedopustili a po pár vteřinách mohli náskok navýšit, ale milimetrový centr Nababkina z pravé strany na malé vápno napálil Musa jen do tyčky.

Kozáčikova minela stála Plzeň bod

Plzeň se přes po přestávce mnohem defenzivněji smýšlející borce CSKA snažila protlačit k vyrovnání, ale byla to těžká lopota. Chyběl větší pohyb, zejména Kovařík na levém kraji zálohy byl neviditelný. Když už se po průniku Petržely z pravé strany dostal ke zpětné přihrávce Kolář, zastavil jeho gólovou ránu za překonaným Akinfejevm Honda. Po parádní akci Horvátha s Kolářem následně v ideální pozici Petržela branku CSKA minul.

Ránu ambicím na vyrovnání zasadil paradoxně Kozáčik. Po zmatené rozehrávce plzeňských zadáků šli hosté do brejku, Řezník však Musu o míč obral, jenže malou domů od spoluhráče brankář Západočechů podcenil a balón mu pod nohou proklouzl do sítě - 3:1.

Na dvoubrankovou odpověď už neměli svěřenci trenéra Pavla Vrby síly. Bakoš sice po chybě v celém zápase nejistého Akinfejeva dokázal hlavou v nastavení korigovat, na víc už však neměli Západočeši čas. Při příštím představení v Lize mistrů je čeká 23. října bitva na půdě obhájce trofeje Bayernu Mnichov.

CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 3:2
Branky: 19. Tošič, 29. Honda, 78. Řezník vlastní - 4. Rajtoral, 90.+1 Bakoš. Rozhodčí Nijhuis - Van de Ven, Schaap. ŽK: Hořava, Tecl. Diváci: 6200. Poločas 2:1.
CSKA: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, A. Schennikov - Wernbloom, Elm (72. Milanov) - Tošič, Honda, Zuber (64. Gonzáles) - Musa (88. Vitinho). Trenér: Sluckij.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Řezník (85. Pospíšil) - Horváth, Hořava (76. Ďuriš) - Petržela, Kolář, Kovařík (70. Tecl) - Bakoš. Trenér: Vrba.