Rubriky:

Liga mistrů

UEFA chce dát Liverpoolu zelenou pro Ligu mistrů

10. května 2005 15:37 - PRAHA

Fotbalisté Liverpoolu si možná příští rok přece jen zahrají Ligu mistrů. Finalista letošního ročníku už sice ztratil možnost kvalifikovat se do prestižní soutěže z anglické ligy, odkud postupují čtyři nejlepší mužstva, ale zřejmě dostane druhou šanci. UEFA totiž zvažuje možnost, že by účast v příštím roce měl jistou vítěz letošního ročníku.

Fotbalistům Liverpoolu by tak zbývala jediná možnost  - porazit 25. května ve finále Ligy mistrů v Istanbulu AC Milán. Pak by, pokud UEFA změnu opravdu schválí, Liverpool měl dokonce jisté místo hned v základní skupině soutěže. Nemusel by procházet žádným předkolem.

Na domácí půdě už Liverpool o možnost  postoupit do Ligy mistrů přišel, protože Anglická asociace má možnost nominovat do soutěže jen čtyři nejlepší celky. A momentálně pátý Liverpool ztrácí kolo před koncem Premier League na čtvrtý Everton šest bodů.

Zda vítěz Ligy mistrů bude mít jisté místo v soutěži i pro příští ročník, se rozhodne 25. května. Na zasedání výkonného výboru UEFA v Manchesteru.

grg, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..