Rubriky:

Liga mistrů

Je to skličující moment, bude mít na klub dopad, přiznal plzeňský kouč. Hráči těžko volili slova

5. srpna 2015 23:41 - Plzeň

Slova nehledal, na slušný výraz, jimž by vyjádřil zklamání z prohry a konce snu o Lize mistrů, nemyslel. „Stojí to za h....,“ ulevil si zklamaný Daniel Kolář, jen co odveta třetího kvalifikačního předkola s Maccabi Tel Aviv skončila a mistrovská Plzeň se loučila s vidinou, že bude o Champions League usilovat i v play off. „A to jsme se celý rok hnali za domácím titulem, jen abychom si mohli Ligu mistrů zahrát,“ přidával se stejně rozčarovaný David Limberský.

 

Pavel Němeček, ČTK

Právě Limberský to byl, kdo načal čtvrthodinový plzeňský kolaps, na jehož konci svítilo na ukazateli skóre 0:2 znamenající vyřazení. Vyrobil totiž penaltu na kapitána Zahaviho a izraelská mašina na góly, jak plzeňský kapitán sám před utkáním Zahaviho nazval, ji využila

Zahavi? Liška mazaná

„Křižoval jsem ho, ale i tak se mi zdála penalta hodně přizná," přiznával Limberský, že o kontakt šlo a bylo tudíž na ukrajinském rozhodčí, jak ho posoudí.

„Zahavi je chytrým hráčem. Liška mazaná, která jakmile cítí kontakt, samozřejmě padne. Kontakt tam byl, zezadu a rukama k tomu," nemínil vinit trenér Viktorie Miroslav Koubek z vyřazení rozhodčího.

„To naše chyby rozhodly. A od nejzkušenějších hráčů k tomu, takže jsme dostali hloupé a laciné góly, při nichž Zahavi prokázal svou produktivitu a efektivitu v koncovce," nemohl se dlouho vzpamatovat z prožitého šoku plzeňský kouč.

Na bezgólovou remízu hrát nechtěli

Po inkasovaném gólu totiž kolaps českého mistra vygradoval. „Tak už to bývá... Jedno mužstvo branka nakopne, druhé se začne o výsledek a postup strachovat. To byl náš případ," přiznal Limberský, že sen o bezbrankové remíze postačující k postupu do play off dostal v tu ránu trhlinu, která vzápětí vyústila ve zmar.

„Ale my na 0:0 hrát nechtěli. Šlo nám o to nedostat gól," snažil se Kolář objasnit, proč si Plzeň počínala tak pasivně a bázlivě.

„To ale v plánu vůbec nebylo. Bali jsme se hrát, snažili se dovést zápas do bezbrankového konce, v podvědomí hráčů zřejmě pracovalo, že musí volit jistotu," vyčítal svým svěřencům Koubek.

Trenér: Všechno bylo obráceně

„Přitom jsem na nich chtěl, aby byli aktivní, narušovali soupeřovu rozehrávku, kombinovali a snažili se dát gól," prozrazoval, jak zněla taktická partitura, kterou po výhře 2:1 v Tel Avivu připravil pro odvetu.

„Jenže jsme záměr nezvládli a nenaplnili, všechno bylo obráceně, protože Maccabi nás dobře napadalo a bylo celý zápas aktivnější než my. Proto jsem neskutečně zklamaný. Z chyb zkušených hráčů při inkasovaných gólech, z jalové hry dopředu, z porážky a vyřazení samozřejmě ještě víc," glosoval plzeňský trenér partii, která se jeho týmu hrubě nepovedla.

„Je to skličující moment, jenž atmosféře v klubu určitě nepřidá. Na rozdíl od loňské sezóny máme ale ještě šanci bojovat alespoň o Evropskou ligu. Proto se i přes obrovské zklamání musíme otřepat, semknout se a bojovat dál," apeloval na hráče v mrtvolně tiché kabině.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..