Rubriky:

Liga mistrů

Kompany jako Rosický. Jedna absence za druhou, teď se zranil počtrnácté!

16. března 2016 12:17 - Manchester/Praha

Zatímco Citizens do čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů dokráčeli bez problémů, jejich kapitán Vincent Kompany tam dokulhal. A s bolestivou grimasou ve tváři k tomu, protože už v páté minutě odvety s Kyjevem si přivodil zranění lýtka a musel se nechat vystřídat. První diagnóza mluvila o měsíčním léčení, další o absenci až do konce sezóny a dokonce o tom, že belgický legionář přijde i o EURO ve Francii. „Teď musí být psychicky silný, protože je velmi obtížné se vyrovnat s tím, co se mu stalo,“ litoval trenér Pellegrini svého kapitána.

 

Jason Cairnduff, Reuters

Je to chmurné čtení... Příběh, který v mnohém připomíná útrapy a zdravotní trable českého legionáře ve službách Arsenalu Tomáše Rosického, jenž je rovněž až neskutečně náchylný ke zraněním.

Od chvíle, co Kompany přišel do Manchesteru City, utrpěl už čtrnácté zranění. Jen v této sezóně jde už o čtvrté, takže chyběl v sestavě Citizens celkem ve 27 zápasech. Přitom bez Kompanyho jsou výkony zadních řad Citizens poloviční. A na mužstvo má jeho absence také citelný dopad.

„Je to chlap, který je oporou mužstva a jemuž všichni spoluhráči důvěřují. Bez něho se sebedůvěra Citizens vytrácí," připomínal do mikrofonů BT Sport bývalý obránce konkurenčního Manchesteru United Rio Ferdinand.

Statistické výčty a souhrny jeho tvrzení dokládají. Jakmile nefiguroval Kompany v sestavě, dokázala obrana Citizens udržet je v šesti zápasech čisté konto. Do bodového zisku mužstva se absence belgického legionáře pochopitelně také promítala.

Manchester City v Premier League a Lize mistrů:
S Kompanym   Bez Kompanyho
17 Zápasy 19
11 Výhry 8
3 Remízy 3
3 Prohry 8
 64,7 Procentuální úspěšnost  42,1
 11 Inkasované góly  29
 0,65 Průměr na zápas  1,63

„Bez něho se šance Manchesteru City na úspěch v Lize mistrů stoprocentně snižují. A pro Citizens je určitě znepokojující i to, co bude následovat ve zbytku sezóny, pokud bude Kompany chybět," upozorňoval Rio Ferdinand s připomínkou, že už v neděli se hraje městské derby mezi Manchesterem City a United.

Navíc u Kompanyho nejsou návraty otázkou několika dnů, ale celých týdnů. „Je velice těžké najít konkrétní příčinu, proč je tak často zraněný. Samozřejmě lze udělat spoustu věcí, aby se toto nebezpečí minimalizovalo, ale nikdo si nemůže být předem jistý, že se tím vyloučí," přemýšlel trenér Pellegrini, který sám neví, zda Kompany bude chybět jen měsíc, či zda snad vypadl z kádru do konce sezóny.

Kompanyho absence
6.6. 2009 kotník 3 měsíce
26.1. 2013 sval 2 měsíce
19.8. 2013 tříslo 1 měsíc
5.10. 2013 stehno 2 měsíce
13.12. 2014 sval 1 měsíc
12.4. 2015 stehno 1 měsíc
15.9. 2015 sval 1 měsíc
8.11. 2015 sval 7 týdnů
26. 12. 2015 sval 7 týdnů
15.3. 2016 sval prognóza 1 měsíc

Vyloučil však, že za zraněním spočívala přílišná zátěž, kterou musel kapitán zvládnout. „Byl to sice jeho šestý zápas během dvaceti dnů, ale před utkáním žádné problémy neměl. Nemyslím, že by za zraněním bylo něco jiného, než jen obyčejná smůla."

„Překážky jsou součástí života, takže je musím přijmout jako další výzvu. Mám to ostatně v povaze," schlíple reagovat devětadvacetiletý Vincent Kompany, který určitě nadělal starosti i budoucímu trenérovi Citizens Guardiolovi.

Otázkou totiž je, zda nový kouč bude dál spoléhat na stopera a kapitána, jenž je tak náchylný ke zraněním.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..