Rubriky:

Liga mistrů

Doplatí na chuligány? Průšvihářský klub se bojí vyloučení z Ligy mistrů

20. října 2016 16:04 - Madrid/Varšava

Španělská policie dnes propustila devět fanoušků Legie Varšava, kteří byli zatčeni před úterním zápasem fotbalové Ligy mistrů v Madridu. Stále však zadržuje jejich pasy, do vyšetření případu se nikdo z nich nesmí vrátit do Polska. Funkcionáři varšavského klubu se obávají, že kvůli opakujícím se incidentům by UEFA mohla Legii z nejprestižnější evropské klubové soutěže vyloučit.

Reuters

Dva zadržení fanoušci jsou podezřelí z násilného přepadení. Zbývajících sedm se před úterním duelem, který skončil výhrou domácího celku 5:1, dostalo v blízkosti stadionu Santiaga Bernabéua do konfliktu s policií.

Na sociálních sítích se již dříve objevilo video, které řádění "ultras" Legie potvrzuje. Několik policistů utrpělo lehčí zranění.

UEFA zatím nenapsala

"Už před zápasem s Realem jsme měli informace, že v případě dalšího přestupku bychom mohli být vyloučeni z evropských pohárů," řekl tiskový mluvčí Legie Seweryn Dmowski. "Sice jsme od UEFA nedostali žádný oficiální dopis, ale podle jejích delegátů by se to stát mohlo," dodal.

UEFA nedávno potrestala polského mistra uzavřením stadionu v atraktivní odvetě s Realem za násilnosti a rasismus fanoušků při úvodním domácím duelu ve skupině s Dortmundem. Klubu navíc udělila pokutu 80 tisíc eur (2,2 milionu korun).

Před prázdnými tribunami museli fotbalisté Legie za poslední tři roky hrát již třikrát, pokaždé v Evropské lize. Do hlavní fáze Ligy mistrů letos postoupili jako první polský celek po 20 letech, po třech porážkách jsou ale ve skupině F poslední se skóre 1:13.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..