Barca podle Henryho simulovala jako ženské

PAŘÍŽ/PRAHA

Zklamaný byl po středečním finále Ligy mistrů kapitán Arsenalu Thierry Henry. Klub francouzského reprezentanta podlehl ve vyvrcholení nejprestižnější evropské fotbalové soutěže španělské Barceloně 1:2, navíc ve svém premiérovém finále ztratil vedení během pěti minut v závěru zápasu. Londýňané byli po zápase nespokojení s výkonem rozhodčího Haugeho.

Norský arbitr jim vyloučil už v 18. minutě gólmana Lehmanna, proti čemuž se dalo jen těžko protestovat. Fotbalisty, zvyklé z Premier League na tvrdé souboje, rozčilovalo simulování soupeře, které Hauge pískal jako fauly.

Rozzlobený Henry se po zápase nechal slyšet. "Možná se příště naučím simulovat. Ale nejsem ženská, tak radši zůstanu stát," cituje jednoho z nejlepších fotbalistů světa deník The Sun.

"Lehmann byl vyloučený správně, ale Marquez mě přejel tolikrát, že se člověk až diví, že dohrál bez žluté karty. Eto'oův gól byl prý z ofsajdu. Některé výroky sudího byl strašné. Pokud Hauge nechtěl, abychom vyhráli, měl to říct na začátku," stěžoval si Henry. Ten možná bude muset čelit postihu UEFA. Henry "diplomaticky" přešel moment, který vedl k jedinému gólu Arsenalu. Eboué nasimuloval pád při souboji s Puyolem a z následné standardní situace vstřelil Campbell úvodní gól zápasu.

Na Haugeho si stěžoval už Mourinho

Není to poprvé, co si klub z Anglie stěžuje na výkon Haugeho. Nora zkritizoval i trenér dalšího londýnského klubu - Chelsea - José Mourinho poté, co Hauge vyloučil obránce Asiera Del Horna také v souboji s Barcelonou v únorovém osmifinále Ligy mistrů. [celá zpráva]

O pozdvižení se rozhodčí postarali už před výkopem finále. Pomezní sudí Ole Hermann Borgan se nechal pro norský deník Drammens Tidende vyfotit v dresu Barcelony a UEFA jej raději ze zápasu stáhla. Nahradil jej krajan Arild Sundet. [celá zpráva].