Boleslav nakročila do 3. předkola Ligy mistrů

MLADÁ BOLESLAV

Mladoboleslavský fotbalový stadión zažil ve středu večer parádní premiéru v evropských pohárových soutěžích. Svěřenci trenéra Dušana Uhrina ml. v úvodním utkání 2. předkola Ligy mistrů porazili norský tým Valerenga Oslo 3:1, když všechny góly nastříleli v úvodních devatenácti minutách zápasu. Hosté vstřelili důležitý gól na hřišti soupeře ve druhém poločase. Odveta v Norsku se hraje 2. srpna.

Kapitán Mladé Boleslavi Marek Kulič se protahuje během tréninku.

Norové vypadali v úvodu jako parta výletníků. Nevěděli, z které strany dříve bránit výpadům domácích borců. Ti nastoupili ve zběsilém tempu, jemuž severští sokové vůbec nestačili a napadání Středočechů pro ně pak bylo překážkou z říše nadlidské.

Domácí pochopitelně nelenili a zoufalého soupeře trestali. Po Jepsenově váhání Ševinský vysunul Kuliče, který zpětnou přihrávkou od čáry k penaltě nabil Peckovi na první gól. Po čtyřech minutách Kulič tentokrát vlevo vyšíval kličky mezi nemožnou trojicí zadáků zdánlivě do ztracena, pak ale další zpětnou přihrávkou připravil gólovou pozici pro Matějovského - 2:0.

Ten za dalších osm minut nikým neatakován zpracoval na prsou přihrávku Ševinského a po zemi k pravé tyči Arasona zvýšil zpoza vápna na 3:0. Boleslavští mohli nemohoucího soupeře ztrestat ještě zásluhou Matějovského a Ševinského, ale jejich rána, respektive hlavička šly mimo.

Norové se do hry dostali až po přestávce, když přidali na pohybu a zpřesnili kombinaci v ofenzivě. Domácí se potýkali s nepřesností v rozehrávce, pohrdli tutovkou Poláčka pálícího z malého vápna vysoko a přišel trest. Hlavičku Hoviho po rohu Jepsena ještě Kučera vyškrábl na další roh, ale Sorensenův průnik do vápna, zpětnou přihrávku na Gashiho a následnou ránu zastavila až síť domácí svatyně.

Přestože si pak domácí koledovali, Norové druhý gól nepřidali, a tak Boleslavští mohou spřádat sny o silném sokovi, na něhož by případně mohli narazit v 3. předkole Ligy mistrů.

Liga mistrů - 2. předkolo
Mladá Boleslav - Valerenga Oslo 3:1 (3:0)
Branky: 11. a 19. Matějovský, 7. Pecka - 67. Geshi. Rozhodčí: Proenca - Nevés, Tiago (všichni Portug.). ŽK: Palát, Kulič - Johnsen. Diváci: 5000 (vyprodáno).
FK Mladá Boleslav: Kučera - Ševinský, Brezinský, Vít, Palát - Vaculík, Abrahám (88. Kysela), Matějovský, Poláček (71. Riegel) - Pecka, Kulič (85. Ordoš). Trenér: Uhrin.
IF Valerenga Oslo: Arason - Johnsen, Muri (25. Geshi), Hovi, Jepsen - T. Holm, Berre (60. Sörönsen) - Storbak, Grindheim, Dos Santos - D.F. Holm. Trenér: Rekdal.