Izrael - Česko 1:2 Reprezentace se v Izraeli v závěru třásla, výhru ale uhájila

56. Zahavi 1:2
Záznam online reportáže »

11. října 2020 19:37 - Haifa/Praha
(Aktualizováno: 11. října 2020 22:35)

Přes veškeré komplikace způsobené pozitivními výsledky testů na covid a strastiplnou anabází z  Kypru do Izraele česká fotbalová reprezentace třetí díl Ligy národů zvládla. V  Haifě se sice v závěru o výsledek strachovala, ale nakonec i za přispění nešťastníka Abu Hanny a jeho vlastního gólu nad domácím týmem vyhrála 2:1 a po odehrané první polovině soutěže drží v  tabulce druhou příčku za Skotskem. To totiž v  souběžně hraném střetnutí zvítězilo 1:0 nad Slovenskem. Duel dvou vedoucích celků skupiny je na programu ve středu v  Glasgowě, otázkou ovšem stále je, v jakém složení k  němu česká reprezentace odcestuje.

Ariel Schalit, ČTK/AP

Gólmani se ve dvou po sobě jdoucích zápasech české reprezentace opravdu „vyznamenali". Na Kypru v přípravném duelu neuvěřitelnou minelou Koubek, v Haifě ještě větším kiksem pro změnu izraelský brankář Marciano. Debutant v domácím týmu Abu Hanna mu posílal lehoučkou malou domů, legionář ze skotského Hibernian však balon nezpracoval a ten se dokutálel až za čáru.

Šilhavého svěřenci tak přišli už po necelé čtvrthodině k hodně lacinému, i když vzhledem k průběhu úvodních minut zaslouženému vedení. Vyrukovali do zápasu s nasazením, hráli na jednu bránu, příležitosti si také vytvářeli. Peripetie, jimiž si v uplynulých dvou dnech na Kypru a poté i při transferu do Izraele prošli, nebyly na hráčích vůbec znát.

Radost českých fotbalistů po úvodním gólu v duelu Ligy národů s Izraelem.

Bořil však v první slibné příležitosti střílel vedle, Darida po nezištné přihrávce Provoda pálil pro změnu nad, takže o změnu skóre se vlastencem postaral izraelský obránce, jenž vyrostl v mládežnické akademii bundesligového Leverkusenu a ještě jako sedmnáctiletý si přivezl s mladou německou reprezentací stříbro z evropského šampionátu této věkové kategorie v Bulharsku.

Český obránce Vladimír Coufal (vlevo) a Joel Abu Hanna z Izraele.

Ronen Zvulun, Reuters

Pochopitelně že smolný vstup do utkání izraelskou reprezentací zacloumal a narušil její plán spoléhat stejně jako ve čtvrteční baráži o EURO ve Skotsku na defenzívu a rychlé výpady. Až po pětadvaceti minutách se domácí probrali, začali kombinovat, hrát a útočit. I šanci na vyrovnání si připravili, hlavičku Erana Zahavího ovšem Vaclík zlikvidoval.

I českému celku se ovšem ještě před přestávkou nabídla možnost vedení zvýšit. Bořilovi se to ovšem nepovedlo, hned v úvodu druhého poločasu ale vše napravil Vydra.

Matěj Vydra střílí druhý gól českého týmu v utkání Ligy národů v Izraeli.

Masopust poslal míč mezi izraelské obránce, jeden z nich míč tečoval a legionář z Premier League tváří v tvář Marcianovi nezaváhal.

Uklidňující trefy si však Šilhavého tým neužíval dlouho. Dvě výstrahy Solomona nevzal příliš vážně, takže ponechal Zahavimu dostatek prostoru i času a nejlepší střelec domácí reprezentace zápas zdramatizoval.

Izraelský fotbalista Manor Solomon zkouší obejít Ondřeje Čelůstku, vlevo přihlíží Tomáš Souček.

Izraelský tým se hnal za vyrovnáním, čímž nabízel českým fotbalistům prostor k protiútokům. Daridův výpad ale nevyšel, Provod ve dvou šancích rovněž selhal.

A protože i domácí Saba tři minuty před koncem ve slibné palebné pozici přestřelil bránu a v nastaveném čase pak ránu Solomona, který se protáhl kolem Provoda i Holeše, vyrazil Vaclík na tyč, český tým nakonec výhru a tři body proti urputně bojujícímu soupeři uhájil.

Utkání fotbalové Ligy národů - skupina B2:
Izrael - Česko 1:2 (0:1)
Branky: 55. Zahavi - 14. vlastní Abu Hanna, 48. Vydra. Rozhodčí: Martins - Campos, Almeida (všichni Portugalsko). ŽK: Dasa, Abu Fani, Golasa, Menachem - Masopust, Coufal. Bez diváků.
Izrael: Marciano - Dasa (75. Dabour), Abu Hanna (46. Menachem), Tibi, Jeini, Abd Elhamed - Abu Fani (88. Karzev), Natcho (75. Golasa), Solomon - Weissman (66. Saba), Zahavi. Trenér: Ruttensteiner.
Česko: Vaclík - Coufal, Čelůstka, Kúdela, Bořil - Souček, Král - Masopust (68. Kadeřábek), Darida (88. Holeš), Provod (90. + 3 Petrášek) - Vydra (68. Ševčík). Trenér: Šilhavý.

zp, dos, Sport.cz

Oznámkujte české fotbalisty za výkon v utkání proti Izraeli (jako ve škole, 1- nejlepší, 5 - nejhorší)

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.