Fotbalisté Marseille rozdrtili Nice a drží se v čele tabulky

MARSEILLE

Fotbalisté Marseille se nadále drží v čele tabulky francouzské ligy. V 32. kole doma přehráli Nice 4:1 a mají náskok dvou bodů před Auxerre, který vydřelo těsnou výhru 1:0 nad Nancy až tři minuty před koncem zásluhou rumunského střelce Niculaeho.

Gabriel Heinze (vlevo) gratuluje Stephane Mbiovi ke třetímu gólu Marseille.

Nice odolávalo Marseille téměř celý první poločas, pak se však začala prosazovat výrazná útočná síla domácích. Skóre otevřel Koné a po změně stran navýšili náskok Mbia, Valbuena a Diawara.

Třetí Lyon ztrácí na Marseille již čtyři body a má o odehrané utkání více. Krok s Marseille ztratil poté, co v neděli jen remizoval 1:1 s Lille. To dokonce vedlo po gólu Fraua, pak však přišlo o vyloučeného Costu a Cris vzápětí srovnal. O šanci na otočení skóre Lyon připravilo vyloučení Gonalonse.

Francouzská fotbalová liga - 32. kolo
Lyon - Lille 1:1 (71. Cris - 62. Frau), Nancy - Auxerre 0:1 (87. Niculae), Marseille - Nice 4:1 (42. Koné, 52. Mbia, 70. Valbuena, 73. Diawara - 90. Faé).