Turečtí fotbalisté po dvou gólech z penalty podlehli Uruguayi

BOCHUM

Turečtí fotbalisté prohráli v přípravě na mistrovství Evropy 2:3 s Uruquayí. Poslední soupeř české reprezentace v základní skupině v dnešním utkání v Bochumi dvakrát vedl díky brankám Turana a kanonýra Nihata, ale soupeř vždy vyrovnal zásluhou útočníka Suáreze z Ajaxu Amsterodam. Vítězný gól dal pět minut před koncem Rodriguez, jenž proměnil stejně jako předtím Suárez penaltu.

Po dvouměsíční pauze zaviněné zraněním se v tureckém dresu představil Hamit Altintop z Bayernu Mnichov. Odehrál první poločas a přihrál na první gól, který dal Turan hlavou. Hvězda španělského Villarrealu Nihat se trefil z trestného kopu.

Turecký tým, který na úvod přípravy zdolal Slovensko 1:0, sehraje další zápas ve čtvrtek v Duisburgu proti Finsku.

Turecko - Uruguay 2:3 (1:1)
Branky: 13. Turan, 50. Nihat - 31. z pen. a 78. Suárez., 85. C. Rodriguez. Diváci: 13.786.
Sestava Turecka: Volkan - Hamit Altintop (46. Sabri), Emre Asik,Gökhan Zan (86. Mevlüt), Hakan Balta - Mehmet Topal, Emre Belözoglu (64. Halil Altintop) - Kazim (46. Ayhan), Bastürk (64. Tuncay), Turan (60. Tümer) - Nihat.