Rubriky:

EURO 2012

Čech už je s reprezentací v Rakousku, za triumf v Lize mistrů dostal dort

23. května 2012 20:40

Brankář Petr Čech se ve středu krátce před osmou hodinou večerní připojil k fotbalové reprezentaci na soustředění v Rakousku. Vítěz Ligy mistrů s Chelsea dostal na přivítanou od domácích pořadatelů v Bad Waltersdorfu dort připomínající jeho sobotní triumf v prestižní soutěži.

 

Milan Malíček, Právo

"Štýrsko srdečně vítá vítěze Ligy mistrů 2012," stálo na jednom z nápisů uvnitř místnosti, kde Čech absolvoval tiskovou konferenci. Hvězdě české reprezentace se ve třítisícovém štýrském městě dostalo vřelého přijetí. Čech, který v sobotním finále LM proti Bayernu Mnichov chytil jednu penaltu v prodloužení a dvě v klíčovém rozstřelu, byl opět obletovanou celebritou.

"Člověk den po dni vstřebává, co se stalo. Ale už jsem zase zpátky v realitě. Musím myslet na to, co bude. Teď se zase normálně zapojím do přípravy, která, doufám, povede k úspěšnému mistrovství Evropy," řekl Čech. Netajil, že jej oslavy vítězství v LM i následné cestování zmohly. "Teď se těším na to, až ještě trochu zregeneruju. Za poslední dny toho bylo dost. Ale i tak jsem si všechno moc užil," podotkl.

Třicetiletý Čech nemohl být na nedělním srazu národního týmu v Praze a podle původní domluvy za spoluhráči, kteří se v Rakousku od neděle chystají na soustředění na mistrovství Evropy, dorazil dnes večer. Od čtvrtka by měl s reprezentací začít trénovat.

Národní tým je po Čechovu příjezdu už kompletní. V pondělí s mírným zpožděním dorazil záložník Jaroslav Plašil, v úterý brzy ráno pak také kapitán Tomáš Rosický.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..