Rubriky:

EURO 2012

Mobilizace ve Vratislavi. Na zápas Ruska s Českem čeká město nápor až sta tisíc fanoušků

31. května 2012 15:39 - Vratislav/Moskva

Polská Vratislav se chystá na nápor fanoušků českých a ruských, kteří se utkají na úvod evropského šampionátu 8. června v místní aréně. Město vyhlásilo pravou mobilizaci a čeká nápor až 100 000 fanoušků, hlavně z České republiky, napsala dnes v reportáži ruská agentura ITAR-TASS.

 

Petr Horník, Právo

Místa v hotelech jsou podle agentury stále ještě k dispozici, stejně jako v kempech a hostelech. Na tři tréninky české reprezentace před utkáním s Ruskem se prý zájemcům ve městě rozdávají vstupenky zdarma. Očekával se i příjezd prezidenta Václava Klause, ten však podle vedení FAČR zavítá až na poslední zápas ve skupině 16. června proti domácímu Polsku.

Vratislavský stadion pojme 42 000 diváků a v těchto dnech prochází posledními úpravami. Montují se televizní kabely, dokončuje okolní osvětlení. Ve Vratislavi mají úplně nejvyšší tribuny ze všech osmi měst, kde se Euro bude hrát. Už před mistrovstvím aréna prošla zatěžkávací zkouškou, kdy se tu odehrálo několik fotbalových zápasů.

Pořadatelé instalují i velkoplošné obrazovky

V centru Vratislavi organizátoři připravili zónu pro fanoušky, kde právě dnes instalují velkoplošné obrazovky pro ty, kdo se na stadión nedostanou. Dění na ploše stadiónu, kde český tým odehraje všechny tři zápasy základní skupiny, tu bude moci sledovat až 30 000 lidí. Ocelová konstrukce obrazovek váží 300 tun, kabeláž má 30 kilometrů.

Ve Vratislavi podle ITAR-TASS počítají s tím, že většina českých fanoušků do města dorazí auty nebo vlakem. Kolem města byl vybudován kruhový objezd, který v jednom místě jen těsně míjí fotbalový stadión. Už v pátek má být otevřeno rekonstruované centrální nádraží.

Češi budou ve Vratislavi hrát 8. června s Ruskem, 12. června s Řeckem a 16. června s domácím Polskem. Všechny zápasy základní skupiny odehrají na jednom místě také Španělé (v Gdaňsku), Švédové (v Kyjevě) a Nizozemci (v Charkově).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..