Rubriky:

EURO 2012

Kouč Hodgson hodlá omladit anglický národní tým

26. června 2012 16:37 - Doněck

Trenér anglických fotbalistů Roy Hodgson plánuje po vyřazení ve čtvrtfinále evropského šampionátu od Itálie částečně omladit tým. Nastala podle něj ideální doba na to dát příležitost dalším hráčům, kteří si svými výkony říkají o start v reprezentaci.

 

Darren Staples, Reuters

Hodgson prý zařadí některé nováčky už do nominace pro srpnové přípravné utkaní, které budou Angličané hrát shodou okolností znovu proti Itálii. "Určitě uvidíte nějakou obměnu. Tenhle zápas pro mě bude ideální příležitostí podívat se na hráče, kteří tu s námi nebyli a možná cítí, že tu měli být. Chci vidět, jestli dovedou zvednout kvalitu našeho týmu," řekl Hodgson novinářům.

Po vyřazení z Eura pomalu začíná myslet na kvalifikaci o světový šampionát v roce 2014, která začne na podzim. Cítí, že národní tým potřebuje trochu oživit. "Až kvalifikace začne, budeme muset najít správnou rovnováhu mezi zkušeností a elánem mladíků. Budeme muset míchat tým z hráčů, které jsem viděl tady na mistrovství, a z těch dalších z Premier League," podotkl čtyřiašedesátiletý trenér.

Je přesvědčen, že Angličané jsou schopni se zlepšovat. "Věřím, že jeden nebo dva hráči, kteří silně klepou na dveře reprezentace, budou tou správnou volbou," řekl. "Za každou cenu musíme udržet prvky z uplynulého turnaje: naši disciplinovanou defenzívu, organizaci hry a týmovou práci a silnou touhu nosit anglický dres. Když k tomu přidáme elán nových mladíků, můžeme hodně dokázat," mínil Hodgson, který převzal anglický národní tým teprve měsíc před startem Eura.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..