Jak si vedli Češi proti Kazachům? Darida dostal čtyřku, jedničku vyfasoval jen Škoda

Plzeň

Čeští fotbalisté vydřeli ve čtvrtečním kvalifikačním střetnutí ME 2016 výhru 2:1 nad Kazachstánem a jsou zase o kousek blíž vysněnému postupu. A jaké je hodnocení hráčů v další bitvě o evropský šampionát podle Sport.cz? Nejhůře dopadl záložník Vladimír Darida, jenž obdržel čtyřku. Jedničku si vysloužil pouze útočník Milan Škoda, který vstřelil v závěru obě branky domácích. Josef Šural a Jan Kopic nebyli hodnoceni, hráli příliš krátce.

Zleva Jan Kopic, Milan Škoda, Ladislav Krejčí a David Limberský oslavují vítězství 2:1 nad Kazachstánem.

Petr Čech
Česko
Na začátku kontroloval ránu Konysbajeva, která proletěla vedle pravé tyče. Za inkasovaný gól vinu nenesl, proti hlavičce ze dvou metrů byl bez šance. Jinak další hrozbu neřešil.
2
Pavel Kadeřábek
AC Sparta Praha
Jak je jeho zvykem, neustále podporoval útočnou fázi, předvedl několik úniků po pravé straně, jenže gólovou přihrávku z mnoha centrů bohužel nevykouzlil.
2
Marek Suchý
Česko
Zaskočil za zraněného šéfa obrany Tomáše Sivoka. Za stavu 0:1 výtečným skluzem odzbrojil Konysbajeva, který by upaloval sám na Čecha. Byl to zřejmě klíčový zákrok zápasu.
2
Václav Procházka
FC Viktoria Plzeň
Zpočátku sebevědomý, vyhrával souboje, zapojoval se do rozehrávky. Jenže v 21. minutě nepokryl po rozehraném rohovém kopu hlavičkujícího Islamchana a hosté vedli. Při tlaku ve druhé půli se vysouval dopředu.
3
David Limberský
Málem se zapsal mezi střelce, po akci Skaláka levačkou z první nastřelil břevno. Dvakrát hasil nebezpečnou akci Kazachů na poslední chvíli.
2
Vladimír Darida
Vyžadoval míče, chtěl být neustále ve hře, ovšem do ofenzivy toho vymyslel minimum. Neobjevil se v žádné šanci, ani žádnou nenachystal spoluhráčům. Po přestávce chyboval v rozehrávce, Kazaši málem z brejku skórovali.
4
David Pavelka
FC Slovan Liberec
Byl vhozený do vody, v reprezentační premiéře však plaval obstojně. Nervozitu nechal v kabině. Vypadalo to, jakoby v týmu hrál už dlouho.
2
Bořek Dočkal
V národním týmu už odehrál lepší zápasy. Ke své silné disciplíně střelbě z dálky, se dostal až po přestávce. První rána nesedla, druhou, možná gólovou, mu zblokoval obránce. Nakonec přihrál na vyrovnávací trefu.
2
Jiří Skalák
V premiéře určitě nezklamal, byť o poločase přepustil místo Škodovi. Od úvodu se zapojoval do křídelních akcí, vynutil si několik faulů kolem šestnáctky. Připravil šanci Limberskému. S blížící se přestávkou se ale vytrácel.
2
Ladislav Krejčí
Nedá se mu upřít snaha, dostával se k centrům, jenže ty postrádaly přesnost. Zaváhal při inkasované brance, kdy při rozehraném rohu nezachytil náběh hráče, který následně odcentroval na gól.
3
David Lafata
Stává se málokdy, aby se za celý pobyt na trávníku nedostal do žádné příležitosti. Neprosadil se ani ze vzduchu, hostující obrana jej výtečně pokryla.
3
Milan Škoda
SK Slavia Praha
Za nepříznivého stavu jej kouč Vrba poslal do hry od druhé půle. Škoda roli žolíka zvládl famózně - dvěma góly vystřelil českému týmu vítězství!