Rubriky:

MS 2014

VIDEO: "Britové mají Monty Pythona, my máme Polský fotbalový svaz," zuří ministr

17. října 2012 13:09 - Varšava

"Britové mají Monty Pythona, my máme Polský fotbalový svaz." Tak okomentoval úterní kvalifikační kabaret mezi Polskem a Anglií, kdy liják zvítězil nad organizátory zápasu, polský ministr spravedlnosti Jaroslaw Gowin. "Neexistuje nic, co by nedokázali zblbnout," zuřivě dodal s pohledem na plochu varšavského Národního stadiónu, která připomínala obrovské jezero, přičemž zatahovací střecha zůstala otevřená.

Tisíce moknoucích fanoušků čekaly na stadiónu na rozhodnutí, jestli se utkání uskuteční nebo ne. Někteří vyběhli na trávník a svou naštvanost si kompenzovali honičkou s pořadateli. Všichni si kladli otázku, zda právě nad organizátory nezvítězila jejich vlastní nedbalost. Nakonec bylo utkání odloženo na dnešek.

To, aby byla střecha zavřená, si nepřál ani jeden tým, tvrdí mluvčí Polského fotbalového svazu (PZPN) Monika Olejkowská. "Věděli jsme, že bude hodně pršet, ale nemohli jsme s jistotou předpovědět, že to bude takový liják," dodala. A když už intenzivně prší, nedá se prý střecha z bezpečnostních důvodů zavřít. "Otázka, jestli chceme hrát s otevřenou nebo zavřenou střechou, vůbec nepadla," tvrdí mluvčí polské reprezentace Tomasz Rzonsa.

Kam zmizely drenáže?

Architekt Národního stadiónu Zbigniew Pszczulny v televizi TVN24 prohlásil, že na ploše už není tatáž tráva jako během červnového evropského šampionátu; tehdy měla drenážní systém. "Nyní položili tenkou vrstvu trávy, která funguje tak, jako by se položil koberec na betonový panel," obvinil architekt společnost Národní centrum sportu (NCS), která stadión spravuje.

Úterní fiasko podle Pszczulného způsobilo i to, že odpovědní lidé nepočítali s tím, že na podzim může pršet. "A trávu položili v rozporu s projektem, jaký schválila UEFA během mistrovství Evropy," doplnil architekt.

"Těch srážek bylo opravdu hodně během krátké doby. Každý povrch by se choval stejně (jako ten, který byl na stadionu v úterý)," bránil se v televizi TVN24 ředitel NCS Robert Wojtaś.

Naštvaní angličtí fanoušci museli odletět

Podle PZPN lístky na úterní zápas platí i dnes. "Chtěli bychom se zeptat PZPN, kdo nám vrátí peníze za to, že jsme sem jeli 200 kilometrů," stěžoval si jeden z domácích fanoušků. Rozhořčení cítili také Angličané, protože někteří měli letenky hned na noc.

"To, že se v zemi, kde je postavený stadión se střechou, nedá hrát, je naprostý propadák," stěžoval si jiný Polák. "Je to super, skvělá podívaná a aspoň jsme neprohráli, protože nám Angličané nedali gól," neubránil se ironii další fanoušek.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..