Rubriky:

MS 2014

Vrba si v Praze prohlédne trofej pro fotbalové mistry světa

25. února 2014 14:27 - Praha

Česká fotbalová reprezentace si sice na červnovém mistrovství světa v Brazílii nezahraje, přesto trenér Pavel Vrba bude mít možnost sáhnout si na trofej pro světové šampióny. Cenná relikvie zavítá do Prahy poprvé v historii 6. března v rámci propagační akce Coca-Cola Trophy Tour. Dorazí jen na čtyři hodiny, než se vydá do Bosny a Hercegoviny. Vidět ji budou moci jen vybrané fotbalové osobnosti včetně Vrby.

 

Profimedia.cz

Trophy Tour je součástí prezentace mistrovství světa v Brazílii. Turné bylo zahájeno v září loňského roku v Riu de Janeiro a celkem trofej urazí téměř 150 tisíc kilometrů. Představí se v padesáti státech, kde ještě nebyla, a to včetně České republiky.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Nejcennější fotbalová relikvie světa dorazí soukromým speciálem na Letiště Václava Havla 6. března v 10 hodin, tedy den po přátelském utkání české reprezentace s Norskem. Kolem 14:00 zase odletí.

Současná trofej v podobě dvou sportovců držících zeměkouli se předává mistrům světa od roku 1974, kdy nahradila Zlatou Niké. Je vyrobena z osmnáctikarátového zlata a váží šest kilogramů. Jejím autorem je italský sochař Silvio Gazzaniga.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..