Rubriky:

MS 2014

Do šatny nikdo cizí nesmí! slyšel legendární Cafú od šéfa brazilského fotbalu

9. července 2014 19:32 - Belo Horizonte

Brazilský fotbal se po semifinálovém výprasku od Německa (1:7) zmítá v krizi a hráči na tom nejsou před sobotním bojem o bronz po psychické stránce vůbec dobře. To dobře věděl někdejší kapitán Selecao Cafú a tak se vydal hráče osobně podpořit. Jenže z šatny domácího celku byl vyhozen, prezident tamní fotbalové federace José Maria Marin ho nechal vyvést jako cizího člověka.

 

Profimedia.cz

Dvojnásobný světový šampión a rekordman v počtu startů za Kanárky chtěl tým podpořit po šokující porážce 1:7, ale José Maria Marin pro to nenašel pochopení. "Potřebovali podporu, proto jsem tam za nimi musel jít. Marin mi však řekl, že nechce v šatně žádné cizí lidi," řekl bývalý krajní obránce AS Řím nebo AC Milán pro brazilskou verzi webu ESPN.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

"Odpověděl jsem mu, že nejsem žádný cizinec a chci jen chlapce obejmout a utišit je. Ke svému překvapení jsem byl prakticky vyhozen," přidal čtyřiačtyřicetiletý Cafú, který za Brazílii odehrál 142 zápasů a v letech 1994 a 2002 s ní slavil světové zlato.

Cafúa se zastal například někdejší reprezentační spoluhráč Alex. "Ještě smutnější než porážka s Německem bylo zjištění, že Cafú byl vyhozen z šatny kvůli takové drzosti, že tam nechtějí cizince," napsal na Instagramu záložník Coritiby. "Jak vůbec někdo může Cafúa považovat za cizince? To je zvláštní úcta k naší historii. Cafú je součást vítězné brazilské historie a nikdy nebude cizinec," dodal bývalý hráč Fenerbahce Istanbul.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..