Rubriky:

MS 2014

Ronaldo to schytal. Ješitný sobec zahleděný sám do sebe, sepsula ho chorvatská ikona Boban

19. července 2014 07:45 - Praha

Sobec. A k tomu nesmírně ješitný a zahleděný sám do sebe. Navíc ještě náramně namyšlený. Proto bylo docela zákonité, že Portugalci s Cristianem Ronaldem ve svém středu na světovém šampionátu v Brazílii vyhořeli, ve skupině skončili až třetí za Německem a USA a do osmifinále se nedostali. „To Ronaldo byl příčinou portugalského selhání,“ opřela se do CR7 chorvatská fotbalová ikona Zvonimir Boban na stránkách listu Sportske Novosti.

 

Jorge Silva, Reuters

Angličany sepsul, Portugalce zrovna tak. Tedy, terčem Bobanovy kritiky se stal hlavně Cristiano Ronaldo.

„Ronaldo je úžasným hráčem, což dokázal i v Brazílii, i když spoustu šanci neproměnil. Jeho největší chybou ovšem je, jak vnímá sám sebe a svůj tým," napsal chorvatský internacionál, který s AC Milán čtyřikrát vyhrál italskou Serii A.

Vadí mu toho na Ronaldovi spoustu. V portugalské reprezentaci, stejně jako v madridském Realu.

„Když vstřelil v květnovém finále Ligy mistrů proti Atlétiku ve 120. minutě gól, oslavoval ho, jako by byl duševně nemocný. I to byl pro mě důkaz, jak má rád sám sebe," připomněl Boban scénu z Lisabonu po Ronaldově trefě, která už nic neřešila, neboť finále bylo rozhodnuté. Zato Portugalec měl zapotřebí dát celému světu na vědomí, že šlo o jeho sedmnáctou branku v končícím ročníku Champions league.

„Maximální důkaz, jak má rád sám sebe. A stejné to bylo v zápasech Portugalska na mistrovství světa," podotkl Boban.

„Portugalci postrádali disciplínu a neměli žádná pravidla. Každý z nich hrál svůj vlastní zápas a víc času než fotbalu věnovali svým vlasům nebo tetování. Chovali se jako v Hollywoodu. Jakoby chtěli dokázat, že jsou většími Portugalci než celý Ronaldo. Smutné, že kvůli nevyrovnanému kapitánovi ztratilo mužstvo svou identitu. Smutné pro Ronalda a celou jeho generaci."

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..