Rubriky:

Ostatní

Jednadvacítka asi na ME přijde o zraněného Koláře

12. června 2007 14:51 - GROESBEEK

Fotbalová reprezentace do 21 let se v dalším průběhu evropského šampionátu v Nizozemsku zřejmě bude muset obejít bez ofenzivního hráče Daniela Koláře. Jednadvacetiletý sparťan v pondělním zahajovacím utkání proti Anglii utrpěl těžký výron kotníku a s největší pravděpodobností se odjede léčit zpět do Prahy.

"Vypadá to špatně, na kotníku má velký otok a není pravděpodobné, že by byl připraven na další dva zápasy ve skupině," řekl novinářům během tréninku reprezentace týmový lékař Petr Novák. Kolář se hned po pondělním zápase v Arnhemu podrobil vyšetření, které potvrdilo poškození vazů. "Počkáme ještě do úterního rána, jestli třeba otok trochu neustoupí. Jinak by zřejmě jel domů," dodal Novák.

Pokud by se Kolářův stav nezlepšil, talentovaný fotbalista by odjel z mistrovství s pouhými osmnácti odehranými minutami. Koláře už ve třetí minutě nešetrně fauloval jeden z anglických beků a jeho místo v 18. minutě zaujal plzeňský Martin Fillo. S výjimkou Koláře jsou ostatní reprezentanti zdravotně v pořádku, ve čtvrtek sehrají druhý zápas v základní skupině proti Srbsku a v neděli se utkají s Itálií.

Škorpil: Bylo to na červenou

Trenér Ladislav Škorpil se už pomalu smířil s tím, že o Koláře přijde. "Stačí jeden pohled na jeho nohu. Z toho je patrné, že si může sednou na vlak a odjet domů," poznamenal Škorpil po skončení dopoledního tréninku. Ani den po utkání z něj nevyprchal pocit, že si anglický hráč v souboji s Kolářem nepočínal ohleduplně. "Koláře trefil na stojnou nohu, bylo to na červenou kartu," tvrdil Škorpil. "Ani se na to nemůžu postavit," prohlásil rozmrzelý Kolář bezprostředně po utkání.

Škorpil dnes před polednem společně s asistentem Martinem Hřídelem vedl na hřišti v Groesbeeku trénink, jehož se zúčastnili jen hráči, kteří nezasáhli do utkání s Anglií, a náhradníci Jiří Kladrubský s Janem Blažkem. Ti nastoupili v pondělí až v poslední dvacetiminutovce a dnes se s ostatními věnovali hlavně nácviku zakončení.

Hráči si vyjeli na kolech

Hráči ze základní sestavy měli na programu regeneraci. Nevyrazili však na lehký výklus na tréninkovém hřišti, jak bývá obvyklé, ale v okolí hotelu v Berk en Dalu vyjeli do přilehlého lesoparku na kolech. "Bylo to příjemné zpestření," usmíval se stoper Milan Kopic. "Ale helmy jsme si nebrali. Byli jsme opatrní a jeli v balíku, nebyly tam žádné rychlostní nebo vrchařské prémie," doplnil záložník Luboš Hušek.

Odpoledne měli mladí reprezentanti osobní volno. Ve středu v podvečer je čeká předzápasový trénink v Nijmegenu, kde se ve čtvrtek utkají se Srbskem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.