Petrohrad vyhrál a zůstal v čele, za Spartak skóroval Kováč

MOSKVA

Fotbalisté Petrohradu dál vedou ruskou ligu. V nedělním zápasu 15. kola zvítězili svěřenci trenéra Dicka Advocaata 2:1 na stadiónu FK Moskva, kde vstřelili obě branky už v první půli. Domácí krátce po změně stran snížili, avšak vyloučení chorvatského zadáka Ivici Križanace v 56. minutě pak už nedokázali využít k vyrovnání.

Radoslav Kováč v dresu Spartaku Moskva.

Ze souboje Radka Šírla s Romanem Hubníkem, který odehrál v domácím mužstvu kvůli zranění jen první poločas, tak vyšel mnohem spokojenější petrohradský středopolař. Zenit dál vede o bod, neboť moskevský Spartak zvítězil na hřišti posledního Rostova 3:1. Jako první v tomto utkání skóroval český obránce Radoslav Kováč, který se po centru z volného kopu trefil hlavou přesně k levé tyči domácí branky.

Rusko - 15. kolo
FK Moskva - Petrohrad 1:2, CSKA Moskva - Krasnodar 0:0, FK Chimki - Tomsk 1:1, Kazaň - Dynamo Moskva 2:1, Rostov na Donu - Spartak Moskva 1:3.