Rubriky:

Ostatní

Pelé: Beckham je spíše celebrita než fotbalista

30. července 2007 19:05 - LOS ANGELES

Legendární Pelé považuje Davida Beckhama spíše za celebritu než za fotbalistu. Brazilec nabádá bývalého kapitána anglické reprezentace, aby se při angažmá v USA soustředil jen na fotbal. Jen tak podle něj může v zámořské profesionální soutěži MLS uspět.

Beckham se za velkého zájmu veřejnosti i médií stal novou posilou Los Angeles Galaxy, ale kvůli zranění kotníku ještě nemohl ukázat své fotbalové umění naplno. Nastoupil jen na pár minut v přípravném duelu s anglickou Chelsea.

Pelé ho varuje, aby navzdory vší slávě nezanedbával přípravu. "Znám úroveň hry v té soutěži. Je velmi vyrovnaná a od něj budou jako od hvězdy čekat hodně. Jestli nebude trénovat, může se jen toulat po Hollywoodu," řekl v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung Pelé, který v 70. letech minulého století uzavíral svou slavnou kariéru v týmu New York Cosmos a podobně jako Beckham se snažil zpopularizovat fotbal v Americe.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.