Rubriky:

Ostatní

Del Piero postavil trenéra italských fotbalistů před ultimátum

19. září 2007 17:47 - ŘÍM

Alessandro Del Piero postavil trenéra italské fotbalové reprezentace Roberta Donadoniho před jasné ultimátum: Buď mě stav do útoku, nebo mě do národního týmu vůbec nepovolávej. Hvězdě Juventusu Turín se totiž nelíbí, že ho kouč v kvalifikačním utkání s Francií poslal do zálohy a po matném výkonu ho v následujícím duelu s Ukrajinou posadil na tribunu.

 

ČTK/AP

"Když bude potřebovat útočníka, rád přijedu. Když bych ale měl zalepit díru na jiném místě sestavy, ať mě radši nechá doma," citovala Del Piera agentura AP. "Už jsem s trenérem mluvil a myslím si, že je jedině fér, abych hrál na místě, kde se mi daří a kde jsem dal spoustu gólů. Navíc máme v Itálii mnoho lepších záložníků než jsem já," dodal se sedmadvaceti brankami čtvrtý nejlepší střelec v historii italské reprezentace.

Navzdory neshodám s koučem však dvaatřicetiletý Del Piero v národním týmu končit nechce. "To by mě hrozně naštvalo. Na národním týmu mi záleží a rád bych dokončil kvalifikaci a zahrál si na mistrovství Evropy," prohlásil klubový spoluhráč Pavla Nedvěda, kterému chybí osm gólů k vyrovnání italského reprezentačního rekordu legendárního Luigiho Rivy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní