Kanadské fotbalistky přišly o postup do čtvrtfinále v nastavení

PEKING

Až v nastavení posledního utkání ve skupině přišly fotbalistky Kanady o postup do čtvrtfinále MS v Číně, když je o účast ve vyřazovacích bojích připravila remíza 2:2 s Austrálií. Hráčky javorového listu sice v zápase dvakrát vedly, naposledy v 85. minutě, když na 2:1 zvýšila Christina Sinclairová. Z postupu se však radovaly jen sedm minut, v nastavení zajistila vyrovnáním čtvrtfinálovou účast Austrálii její kapitánka Cheryl Salisburyová.

Spolu s Austrálií postoupily z prvního místa ve skupině C fotbalistky Norska. O jejich soupeřkách se rozhodne v zápasech skupiny D Brazílie - Dánsko a Čína - Nový Zéland, které začnou ve 14 hodin.

Výsledky:
Skupina C:
Norsko - Ghana 7:2 (3:0), Austrálie - Kanada 2:2 (0:1).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.