Rubriky:

Ostatní

Černý: Nasazení „Folkové zahrady“ byla chyba

22. listopadu 2007 16:10 - PRAHA

Místo aby si fotbaloví fanoušci užívali poslední zápas kvalifikace ME mezi Kyprem a Českem, dostalo se jim promítání hudebního pořadu „Folková zahrada“. Na pódiu doprovázeli muzikanti folkovou zpěvačku, zatímco Česko vedlo na půdě svého soupeře 1:0. „Zařazení tohoto pořadu byla chyba,“ řekl jasně šéf sportu ČT Otakar Černý pro Sport.cz

„My jsme s kyperskou stranou měli navázané spojení, vše bylo v pořádku ještě půl hodiny před výkopem. I začátek přenosu se nám povedl,“ řekl Černý, který měl namysli patrně jen komentování Svěceného, při kterém diváci viděli sedícího Jozefa Chovance a moderátora Kozohorského, kteří byli přítomni ve studiu. Po pár minutách je nahradil pohled na kyperskou a českou vlajku.

Možná, že by pro diváky bylo lepší, kdyby mohli alespoň zprostředkovaně sledovat utkání komentářem moderátora, než aby se musel přenos nahradit jiným pořadem. „To by lepší určitě nebylo,“ jasně odsoudil tuto alternativu Černý, i když posléze připustil, že než aby následoval folk, bylo by přeci jen lepší nechat na obrazovkách komentář.

„Nikdo nevěděl, jakou dobu přenos nepůjde. I v hokeji se stává, že spojení spadne, ale to bývá otázka minuty nebo dvou, ne celého poločasu,“ řekl ke středečnímu problému tiskový mluvčí České televize Ladislav Šticha. „Je to záležitost sportovní redakce, jaký program zvolí jako zálohu. Je to ojedinělá situace a je možné, že tam ten zálohový pořad ležel hodně dlouho,“ dodal Šticha s tím, že vznik tohoto pořadu sahá hodně do minulosti.

„Já jsem na to koukal jako blázen,“ řekl Šticha k tomu, co viděl místo fotbalového přenosu. „Výpadek byl monstrózní, to se opravdu často nestává,“ pokoušel se mírnit faux pas tiskový mluvčí redakci sportu ČT, která za uvedení zálohového pořadu zodpovídala.

Diváci měli nakonec možnost vidět celý druhý poločas zápasu, ve kterém se čeští fotbalisté rozloučili s kvalifikační skupinou vítězstvím na půdě Kypru 2:0.

Milan Vlček, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní