Rubriky:

Ostatní

Živě

Blatter chce, aby se africký šampionát konal v létě

18. ledna 2008 10:43 - LONDÝN

Podle šéfa světového fotbalu Seppa Blattera je třeba, aby se africký šampionát posunul ze zimního termínu na červen. Řekl to v rozhovoru pro BBC v reakci na stále rostoucí protesty klubů, které nechtějí uvolnit své hvězdy uprostřed rozehrané sezóny.

"Je to tradice, ale někdo by měl mít odvahu a podívat se, jestli není možné s tím něco udělat," řekl Blatter, který by rád vše vyřešil nejpozději do roku 2016. "Dali jsme si za cíl, že do roku 2016 musí být mezinárodní kalendář zápasů definitivně v souladu se zájmem všech stran," uvedl předseda FIFA.

S posunem do letního období však nesouhlasí Africká fotbalová konfederace, která v tomto týdnu potvrdila, že turnaj bude nadále začínat v zimně. Odvolává se na to, že letní počasí není v Africe pro fotbal ideální.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.