Rubriky:

Ostatní

Ostravský soud začal projednávat napadení mezi fanoušky

21. března 2008 11:57 - OSTRAVA

U okresního soudu v Ostravě v pátek začalo soudní líčení s pěti fanoušky fotbalového Baníku Ostrava, obžalovanými z výtržnictví. Podle policie v září 2006 na hlavním nádraží v Ostravě-Přívoze organizovaně zaútočili na polské příznivce Legie Varšava, kteří cestovali vlakem do Vídně. Několik z nich přitom zranili.

Čtyři obžalovaní v pátek odmítli vypovídat. Pouze jedenadvacetiletý fanoušek z Bohumína před soudem uvedl, že v inkriminovanou dobu na nádraží vůbec nebyl. Soud poté odročil jednání na 6.června, kdy vyslechne svědky.

Na konci září 2006 skupina fanoušků, složená z příznivců Baníku a polského klubu GKS Katovice, zaútočila na mezinárodní rychlík Varšava -Vídeň, ve kterém cestovalo asi 15 fanoušků Legie Varšava na utkání Poháru UEFA s Austrií Vídeň. Několik jich přitom okradli a zranili. Do incidentu se podle policie zapojilo pět desítek násilníků.

Fandové Baníku, kteří patří v českém fotbalu k nejagresivnějším, často spolupracují s příznivci katovického klubu. Na svědomí už mají řadu výtržností. Nejzávažnější případ je z roku 1999, kdy zaútočili kameny na vlak, ve kterém cestovali jejich olomoučtí rivalové. Jeden z kamenů zasáhl do hlavy dvaatřicetiletou ženu z Havířova, která po těžkém zranění téměř nevidí na pravé oko a je v invalidním důchodu.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní